Brak wpisów.

WYNIKI BADAŃ MIKROGRAWIMETRYCZNYCH W TRZEBINI (REJON VII) | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/WYNIKI BADAŃ MIKROGRAWIMETRYCZNYCH W TRZEBINI (REJON VII)

WYNIKI BADAŃ MIKROGRAWIMETRYCZNYCH W TRZEBINI (REJON VII)

25 Stycznia 2024

Główny Instytut Górnictwa przekazał do Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. wyniki badań grawimetrycznych przeprowadzonych w rejonie zabudowy mieszkaniowej przy ul. Dembowskiego w Trzebini (Rejon VII).

 

Badania grawimetryczne przeprowadzone przez GIG-PIB w Rejonie VII dostarczyły informacji o zmianach w lokalnym polu siły ciężkości. Powiązane są one z lokalną budową geologiczną i/lub sytuacją górniczą. Obniżenia wartości pola siły ciężkości w północnej części badanego terenu mogą być powiązane z prowadzoną tu w przeszłości płytką eksploatacją węgla w pokładzie 207 i pozostawionymi nie w pełni podsadzonymi zrobami (anomalie A i B). Pozostałe anomalie, położone w południowej części terenu znajdują się poza obszarem płytkiej eksploatacji pokładu 207.

Kolejny pokład 208, w zasięgu części z tych anomalii znajduje się na głębokości ok. 100-110 m. W związku z powyższym, anomalie te najprawdopodobniej wynikają ze zmian w morfologii stropu karbonu, a w następstwie tego, ze zmian struktury przypowierzchniowych utworów czwartorzędowych. W części północnej zalecono wykonanie wierceń badawczych do spągu najpłycej eksploatowanego pokładu węgla kamiennego. W przypadku nawiercenia pustek lub rozluźnień podłoża przeprowadzone zostaną prace uzdatniające.

 

WYNIKI BADAŃ MIKROGRAWIMETRYCZNYCH W TRZEBINI (REJON VII)

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry