U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

SKŁADAMY WYRAZY WSPÓŁCZUCIA W związku z tragicznym wypadkiem, do którego doszło we wtorek 28 listopada w ZG Sobieski w Jaworznie i śmiercią 4 górników, Zarząd Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. oraz pracownicy składają wyrazy głębokiego żalu oraz współczucia rodzinom i bliskim ofiar. 2023-11-29 10:40:04

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

⚒️Trwa górnicze świętowanie! 👉🏻Za nami kolejna oddziałowa Barbórka. W miniony piątek świętował Oddział Spółki Restrukturyzacji Kopalń – KWK "Pokój I - Pokój II" w Rudzie Śląskiej. 🏅W czasie uroczystości wręczono stopnie górnicze i odznaczenia. Po zakończeniu oficjalnej części obchodów barbórkowych odbyła się tradycyjna biesiada 💃🏼🕺🏼 Dołączamy fotorelację z tego wydarzenia: 2023-11-27 06:59:32

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

#infoTrzebinia ❗️W Trzebini na terenie prywatnej działki przy ul. Górniczej 3 wystąpiło nowe zapadlisko o średnicy 2m i głębokości około 2,5m. Dziura znajduje się w odległości 12 m od budynku mieszkalnego, wobec którego nie ma zagrożenia. Tuż obok zapadliska znajduje się natomiast budynek gospodarczy połączony z garażem, który decyzją nadzoru budowlanego został czasowo wyłączony z użytkowania. ❗️Co istotne Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. w opracowaniu z 15 lutego 2023 roku wskazała do uzdatnienia teren CAŁEJ nieruchomości. 👉🏻Informujemy, że zadaniem WYKONAWCY było przeprowadzenie na tym obszarze szczegółowych badań gruntu, na podstawie których przygotował on projekt uzdatniania i przystąpił do prac w terenie. W związku z tym SZKODA ZOSTANIE NAPRAWIONA W RAMACH GWARANCJI PRZEZ WYKONAWCĘ. 2023-11-23 10:37:51

Dbamy o środowisko | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/O nas/Dbamy o środowisko

Dbamy o środowisko

  • Prawo górnicze i geologiczne nakazuje spółce likwidującej kopalnie, w całości lub części, ochronę środowiska oraz rekultywację gruntów po działalności górniczej. Tak też czynimy.
  • Przy dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizujemy 11 dużych przedsięwzięć związanych z rekultywacją osadników, hałd i terenów zdegradowanych w Bytomiu,  Piekarach Śląskich, Tychach, Jaworznie, Katowicach, Wałbrzychu i Brzeszczach.
  • Określiliśmy 18 przedsięwzięć, których realizacja przywróci wartość użytkową prawie 469 hektarom oraz ograniczy emisję gazów cieplarnianych do atmosfery o 4,9 tys. Mg/rok. Szacowana wartość tych prac do końca 2027 roku wyniesie ponad 237 mln zł.
  • Z kopalń skupionych w SRK pozyskujemy metan. W 2022 roku było to blisko 13 mln m3 w mieszance oraz prawie 9 mln m3 czystego metanu, który niemal w całości trafił do sprzedaży. W ten sposób ograniczamy zagrożenia metanowe oraz emisję gazu do atmosfery.
  • W centrum zainteresowania SRK jest również wodór i metody jego otrzymywania, co wiąże się ze strategią rozwojową spółki w zakresie poszukiwania nowych rozwiązań ukierunkowanych na zwiększenie efektywności energetycznej.
  • Pracujemy nad wdrożeniem OZE z zaangażowaniem posiadanego potencjału i pokopalnianego majątku. W pierwszym etapie planujemy budowę farm fotowoltaicznych w 7 lokalizacjach o łącznej powierzchni 148 ha. Pozwoliłoby to zabezpieczyć część zapotrzebowania spółki na energię elektryczną.
Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry