🤝🏼📈 WSPÓLNIE DLA ROZWOJU SRK realizuje kolejną ważną inicjatywę na rzecz przekształcenia terenów pogórniczych i rozwoju regionu. Na mocy porozumienia zawartego w Jastrzębiu-Zdroju pomiędzy Spółką Restrukturyzacji Kopalń i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. 500 hektarów dostanie szansę na drugie życie! – 𝘛𝘰 𝘣𝘢𝘳𝘥𝘻𝘰 𝘥𝘰𝘣𝘳𝘺 𝘮𝘰𝘮𝘦𝘯𝘵 𝘥𝘭𝘢 𝘚́𝘭𝘢̨𝘴𝘬𝘢 𝘪 𝘥𝘭𝘢 𝘱𝘰𝘭𝘴𝘬𝘪𝘦𝘫 𝘨𝘰𝘴𝘱𝘰𝘥𝘢𝘳𝘬𝘪. 𝘛𝘦𝘳𝘦𝘯𝘺 𝘱𝘰𝘨𝘰́𝘳𝘯𝘪𝘤𝘻𝘦 𝘰𝘥𝘻𝘺𝘴𝘬𝘶𝘫𝘢̨ 𝘴𝘸𝘰𝘫𝘦 𝘻𝘯𝘢𝘤𝘻𝘦𝘯𝘪𝘦 𝘪 𝘴𝘢̨ 𝘱𝘳𝘻𝘺𝘨𝘰𝘵𝘰𝘸𝘺𝘸𝘢𝘯𝘦 𝘱𝘰𝘥 𝘯𝘰𝘸𝘰𝘤𝘻𝘦𝘴𝘯𝘦 𝘪𝘯𝘸𝘦𝘴𝘵𝘺𝘤𝘫𝘦. (…) 𝘛𝘰 𝘦𝘧𝘦𝘬𝘵 𝘬𝘰𝘯𝘴𝘦𝘬𝘸𝘦𝘯𝘵𝘯𝘦𝘫 𝘸𝘴𝘱𝘰́ł𝘱𝘳𝘢𝘤𝘺 𝘭𝘰𝘬𝘢𝘭𝘯𝘺𝘤𝘩 𝘴́𝘳𝘰𝘥𝘰𝘸𝘪𝘴𝘬 𝘪 𝘴𝘱𝘰́𝘫𝘯𝘦𝘫 𝘱𝘰𝘭𝘪𝘵𝘺𝘬𝘪 𝘵𝘳𝘢𝘯𝘴𝘧𝘰𝘳𝘮𝘢𝘤𝘺𝘫𝘯𝘦𝘫 𝘚𝘙𝘒. 𝘓𝘪𝘤𝘻𝘦̨, 𝘻̇𝘦 𝘸𝘬𝘳𝘰́𝘵𝘤𝘦 𝘱𝘰𝘫𝘢𝘸𝘪𝘢̨ 𝘴𝘪𝘦̨ 𝘵𝘶 𝘧𝘪𝘳𝘮𝘺, 𝘬𝘵𝘰́𝘳𝘦 𝘴𝘵𝘸𝘰𝘳𝘻𝘢̨ 𝘥𝘰𝘣𝘳𝘦 𝘮𝘪𝘦𝘫𝘴𝘤𝘢 𝘱𝘳𝘢𝘤𝘺 𝘪 𝘱𝘳𝘻𝘺𝘤𝘻𝘺𝘯𝘪𝘢̨ 𝘴𝘪𝘦̨ 𝘥𝘰 𝘳𝘰𝘻𝘸𝘰𝘫𝘶 𝘤𝘢ł𝘦𝘨𝘰 𝘳𝘦𝘨𝘪𝘰𝘯𝘶 – podkreślał Robert Kropiwnicki - wiceminister Aktywów Państwowych 📍Miejsce spotkania nieprzypadkowe - teren po byłej KWK Jas-Mos-Jastrzębie III, gdzie kończy się proces likwidacji. To obszar ze znaczącym potencjałem gospodarczym o powierzchni 80 ha, zlokalizowany na pograniczu Jastrzębia-Zdroju i Mszany, w pobliżu autostrady A1. ✅Pierwsze nieruchomości po kopalni Jas-Mos lada moment trafią na sprzedaż. Mowa o dwóch obszarach o powierzchni 39,75 ha, zlokalizowanych w rejonie zakładu głównego, wzdłuż ul. Górniczej. SRK wkrótce ogłosi przetargi. Ten i pozostałe pokopalniane tereny, będące w dyspozycji SRK, mają olbrzymi potencjał, który będzie chciała wykorzystać KSSE. Chce nimi zainteresować potencjalnych inwestorów. 👉🏻Warto podkreślić, że Spółka konsekwentnie realizuje na nowo zdefiniowaną strategię zarządzania poprzemysłowymi nieruchomościami. W tym roku do sprzedaży trafi w sumie 500 ha o wartości około pół miliarda złotych. Będą to m.in. tereny w Katowicach (51 ha), Rudzie Śląskiej (~49 ha), Gierałtowicach (47 ha) i Gliwicach (~36 ha). To szansa na inwestycje, które znacząco pobudzą rozwój regionu. 2025-05-28 12:23:01
🤝🏼HISTORYCZNE PRZEKAZANIE🏠🏬 To pierwsza komunalizacja nieruchomości na taką skalę! ➡️Ponad 5 tysięcy mieszkań w prawie 1000 budynków przekaże do Miasto Bytom Spółka Restrukturyzacji Kopalń. ✅W obecności premiera Donald Tusk podpisano w tej sprawie list intencyjny. Tym samym SRK wypełnia złożone przez szefa rządu deklaracje o zwrocie w działalności Spółki. 👉🏻Zmiany dotyczące nowej jakości w gospodarowaniu pogórniczymi nieruchomościami i mieszkaniami, które były zapowiadane przez Prezesa Rady Ministrów, stają się faktem. Podmiotem, który odgrywa główną rolę w tym procesie, jest właśnie SRK. ☑️Przełomowym można zatem nazwać podpisanie listu intencyjnego z Bytomiem, na mocy którego miasto przejmuje od Spółki wszystkie jej pokopalniane zasoby mieszkaniowe, pozostające w granicach administracyjnych gminy. To 5352 lokali w 923 budynkach. 💬Szef rządu poinformował również, że Bytom do końca przyszłego roku otrzyma 200 mln zł na wsparcie rewitalizacji. Dodał, że w pierwszej kolejności miasto otrzyma 10 mln zł na przygotowanie niezbędnej dokumentacji. 🏬Gospodarze miasta mają ambitne plany w zakresie mieszkań, które otrzymają od Spółki. Nadzór nad nieruchomościami, jak mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, przejmie gminna jednostka – Bytomskie Mieszkania. To umożliwi lokatorom prawo do wykupu mieszkań z bonifikatą, a stawka czynszowa ustanowiona będzie jak za lokal komunalny. ℹ️Więcej informacji, zdjęcia oraz cytaty uczestników konferencji, znajdziecie na naszej stronie internetowej. Link w komentarzu pod postem↙️. 2025-05-26 15:04:19
🎉👏🏻Oto kolejny namacalny przykład, że SRK jest animatorem transformacji w regionie‼️ 👉🏻 Zabytkowe zabudowania szybu Franciszek, które w kwietniu 2024 roku przekazaliśmy w darowiźnie miastu RUDA Śląska od dziś służą mieszkańcom jako Lokalne Centrum Tradycji! ✅To kolejny sukces i efekt współpracy spółki z samorządami. 🤩Cieszymy się, że takie miejsca powstają, a przy udziale SRK, dawne pokopalniane tereny mogą znów służyć lokalnym społecznościom! #transformacja #srk #SprawiedliwaTransformacja 2025-05-24 15:53:03
Deklaracja dostępności | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
Aktualnie niedostępnymi są jedynie pliki do pobrania. Rozpoczeliśmy szereg działań wraz z cyklem szkoleń, który pozwoli na pełne uzyskanie dostępności cyfrowej.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
W ramach strony dostępne jest również menu wspomagające dostępność cyfrową, uruchamiane w pierwszej kolejności pod klawiszem tabulacji (Tabulator) po odświeżeniu strony. Pozwala na szybkie przejście do następujących sekcji strony:
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest Wojciech Jaros adres e-mail .
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 693 284 282. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Do budynku prowadzą schody do wejścia głównego, do którego można się dostać poprzez pochylnię wjazdową.
Po przekroczeniu progu drzwi wejściowych, należy użyć schodów, które prowadzą do jedynego obszaru kontroli - PORTIERNIA.
Korytarze oraz klatki schodowe, po przejściu przez PORTIERNIĘ dostępne są dla wszystkich osób przebywających w budynku.
W budynku nie ma wind.
Do budynku prowadzi pochylnia. Po przekroczeniu drzwi wejściowych znajduje się kiosk z dostępem do Internetu a także PORTIERNIA wraz z osobą służącą pomocą.
Przy budynku, w wyznaczonej strefie parkowania zostały wyznaczone oraz oznakowane dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.
Pełna zgoda, nad podstawie ogólnie obowiązujących przepisów.
Brak
Format | Nazwa pliku | Rozmiar | Pobierz |
---|---|---|---|
Deklaracja dostępności.pdf | 112.45KB | Plik: Deklaracja dostępności.pdf |