➡️KOLEJNA FAZA GASZENIA HAŁDY ZA NAMI Naprawianie zwałowiska pokopalnianych odpadów Wrzosy I w Pszowie trwa. Zakończono kolejny etap prac zabezpieczających. Ułożona została gliniana okrywa powstrzymująca ogień🔥. Wyhamowano też zapał motocyklistów🏍️, którzy z płonącej hałdy urządzili sobie tor. 👉🏻Działania trwały od połowy listopada. W kolejnych newralgicznych rejonach, w północno-zachodniej części hałdy, położono warstwę izolacyjną na powierzchni blisko 3700 m kw. Powstrzymuje ona wydobywanie się gazów pożarowych. Zmniejszono też nachylenie skarpy narażonej na podmuchy wiatru. Spółka Restrukturyzacji Kopalń na bieżąco monitoruje sytuację na hałdzie. Wykonywane są też pomiary stężeń gazów. Pozostajemy przy tym w stałym kontakcie z władzami Pszów - profil miasta, pobliskich Rydułtowy oraz starostwa powiatowego. ℹ️Więcej na temat zrealizowanych prac przeczytacie na stronie internetowej. Link w komentarzu. Fot. 📸 SRK S.A./S.Ciepły 2025-02-20 18:47:06
🤲🏻TY TEŻ MOŻESZ POMÓC! 📝Twój odpis 1,5% podatku ma ogromną moc! Fundacja Rodzin Górniczych zwraca się z prośbą o wsparcie jej działalności w formie 1️⃣,5️⃣% odpisu od podatku dochodowego. 👉🏻Pozyskane środki są przeznaczane na pomoc dla rodzin górniczych pozostających w trudnej sytuacji lub poszkodowanych w wypadkach górniczych. To nic nie kosztuje, a jest wymierną i bardzo oczekiwaną pomocą. ➡️Fundacja Rodzin Górniczych działa od 27 lat. Utrzymuje się wyłącznie z darowizn, składek kopalń i odpisów podatkowych. Aby ułatwić podatnikom rozliczenie rocznych zeznań podatkowych, Fundacja zamieściła na swojej stronie internetowej >>> bezpłatny program do rozliczania PIT, który automatycznie przekazuje na jej rzecz 1,5 proc. podatku <<< Link zamieszczamy w komentarzu⤵️ ℹ️Fundacja Rodzin Górniczych deklaruje, że każde takie wsparcie przyczyni się do poprawy losu osób potrzebujących pomocy. 2025-02-18 16:38:17
TEREN POD SPECJALNYM NADZOREM👷🏼♂️🔍 #infoTrzebinia 👉🏻Nieustannie prowadzimy prace zabezpieczającej grunty zagrożone zapadliskami po dawnej kopalni Siersza w Gmina Trzebinia. Obejmują one łącznie ponad 20 ha, a specjalistyczne badania gruntu wykonano już na obszarze około 180 ha. Trwają kolejne. 🕳️12 lutego ujawniono nowe zapadlisko. Powstało na terenie leśnym, pomiędzy zabezpieczonym już cmentarzem parafialnym przy ul. Jana Pawła II, a nasypem kolejowym. Trasa kolejowa do Elektrowni Siersza nie była zagrożona. Deformacja miała około 8 m średnicy i 6 m głębokości - wkrótce zostanie zasypana. To drugie w tym roku zapadlisko - pierwsze powstało 6 stycznia, również w tym rejonie. ➡️ ZABEZPIECZAMY GRUNTY Spółka Restrukturyzacji Kopalń na bieżąco likwiduje powstałe zapadliska i prowadzi zaawansowane prace zabezpieczające grunty naruszone działalnością byłej kopalni Siersza. ▫️W sierpniu zakończono jedno z większych i ważniejszych zadań - zabezpieczenie terenu cmentarza parafialnego w Trzebini przy ul. Jana Pawła II. ▫️Największe jak dotąd takie zadanie realizowane przez SRK na terenie gminy jest związane z zabezpieczeniem osiedla Trentowiec. Do 14 lutego 2025 roku wykonano 186 otworów o łącznej długości ponad 8,5 km, do których zatłoczono ok. 24 tys. m3 mieszaniny stabilizującej. ▫️SRK planuje wykonanie dalszych robót zabezpieczający grunty w Trzebini na obszarze ponad 17 ha. Ponadto na początku lutego 2025 r. SRK zleciła kolejne kontrolne badania mikrograwimetryczne, które obejmą obszar ok. 15 ha. ⚠️ PODSUMOWANIE Od początku 2023 r. na obszarze płytkiego kopalnictwa w Trzebini, na zlecenie SRK, przebadano łącznie około 180 ha. Zabezpieczono przed zapadliskami teren o łącznej powierzchni 18,5 ha. Wykonano 337 odwiertów o łącznej długości prawie 12,5 km, w które zatłoczono blisko 30 tys. m3 mieszaniny stabilizującej. Szczegółowe informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej. Link w komentarzu⤵️ 📸zdj. SRK S.A./M.Tomalik 2025-02-17 09:52:08
Deklaracja dostępności | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
Aktualnie niedostępnymi są jedynie pliki do pobrania. Rozpoczeliśmy szereg działań wraz z cyklem szkoleń, który pozwoli na pełne uzyskanie dostępności cyfrowej.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
W ramach strony dostępne jest również menu wspomagające dostępność cyfrową, uruchamiane w pierwszej kolejności pod klawiszem tabulacji (Tabulator) po odświeżeniu strony. Pozwala na szybkie przejście do następujących sekcji strony:
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest Wojciech Jaros adres e-mail .
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 693 284 282. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Do budynku prowadzą schody do wejścia głównego, do którego można się dostać poprzez pochylnię wjazdową.
Po przekroczeniu progu drzwi wejściowych, należy użyć schodów, które prowadzą do jedynego obszaru kontroli - PORTIERNIA.
Korytarze oraz klatki schodowe, po przejściu przez PORTIERNIĘ dostępne są dla wszystkich osób przebywających w budynku.
W budynku nie ma wind.
Do budynku prowadzi pochylnia. Po przekroczeniu drzwi wejściowych znajduje się kiosk z dostępem do Internetu a także PORTIERNIA wraz z osobą służącą pomocą.
Przy budynku, w wyznaczonej strefie parkowania zostały wyznaczone oraz oznakowane dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.
Pełna zgoda, nad podstawie ogólnie obowiązujących przepisów.
Brak
Format | Nazwa pliku | Rozmiar | Pobierz |
---|---|---|---|
Deklaracja dostępności.pdf | 112.45KB | Plik: Deklaracja dostępności.pdf |