U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

FRANCISZEK W DARZE OD SRK ▶️Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. dokonuje przełomowego zwrotu w swojej działalności! Wiąże ją ściśle z polityką sprawiedliwej transformacji. To nowe otwarcie dotyczy także pozostającego w gestii SRK pogórniczego majątku - terenów i nieruchomości. Będą one sukcesywnie przekazywane gminom i oddawane lokalnym społecznościom. 👉🏻19 kwietnia SRK przekazała nieodpłatnie RUDA Śląska zabytkowy kompleks dawnego szybu Franciszek. Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezesa SRK Jarosława Wieszołka i Michał Pierończyk - Prezydent Miasta Ruda Śląska, podczas której symbolicznie przekazano akt notarialny. ℹ️Mowa o 4 działkach przy ul. Szyb Bartosza o łącznej powierzchni blisko 11,5 tysiąca metrów kwadratowych. Na tym terenie znajdują się zabytkowe obiekty maszyny wyciągowej i wieży szybu Franciszek. Najbardziej charakterystyczny jest dawny budynek remizy straży pożarnej, zwieńczony wieżą z blankami. Zabudowania nawiązują stylistycznie do architektury romańskiej i gotyckiej. Więcej informacji oraz zdjęcia z wydarzenia znajdziecie na naszej stronie internetowej. Link w komentarzu ⤵️ #współpraca #srk #rudaśląska #szybFranciszek #sprawiedliwatransformacja 2024-04-19 15:16:06

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

ZARZĄD W KOMPLECIE Rada Nadzorcza Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w dniu 19.04.2024 roku powołała Annę Bińkowską na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Ekonomiki i Finansów z dniem 6.05.2024 roku i Andrzeja Płonkę na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Likwidacji Kopalń i Gospodarki Majątkiem z dniem 22.04.2024 roku. Jednocześnie Rada Nadzorcza postanowiła o zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Innowacji Technologicznych i Zamówień. 2024-04-19 13:54:40

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

SRK WSPOMAGA TRANSFORMACJĘ REGIONU ▶️Teren po byłej Kopalni Makoszowy znów zacznie tętnić gospodarczym życiem. SRK sprzeda prywatnemu inwestorowi 6 działek oraz budynki i budowle. To szansa na nowe miejsca pracy. Inwestorem jest jeden z liderów w branży automotive. Transakcja wpisuje się w zupełnie nową politykę SRK w kwestii gospodarowania majątkiem. W tym celu odblokowywane są pokopalniane tereny, aby spółka mogła aktywnie uczestniczyć w procesie Sprawiedliwej Transformacji regionu. ❗️16 kwietnia podpisana została WARUNKOWA UMOWA SPRZEDAŻY. Nabywcą ma zostać jest STS LOGISTIC Sp. z o.o., należąca do holdingu CLIP Group S.A. To grupa podmiotów prowadząca działalność logistyczną w zakresie magazynowania, transportu i usług towarzyszących, działająca między innymi w branży automotive. 👉🏻W najbliższym czasie zostanie podpisana finalna umowa sprzedaży inwestora z SRK i KSW KOKS (jedynymi właścicielami przedmiotowych działek). ℹ️W ofercie są działki o łącznej powierzchni blisko 50 hektarów. To pierwsza sprzedaż łączona, poprzez zawarcie porozumienia z inną spółką sektora górniczego - w tym przypadku JSW KOKS S.A. Majątek SRK stanowiło 6 działek gruntu o powierzchni blisko 30 ha, 31 budynków i budowli oraz drobna infrastruktura. Z kolei JSW KOKS S.A. oferowało 2 działki gruntu o łącznym obszarze prawie 20 ha. Celem takiego działanie jest racjonalne zagospodarowanie poprzemysłowego terenu. Miasto Zabrze Nowiny Zabrzańskie Zabrze24.info Zabrze News 24zabrze Telewizja TVT Aktualności TVP3 Katowice 2024-04-17 09:35:56

Z KOPALŃ NA TURBINY WIATROWE | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/Z KOPALŃ NA TURBINY WIATROWE

Z KOPALŃ NA TURBINY WIATROWE

18 Stycznia 2024

Kolejni górnicy wyszkolą się w obsłudze i serwisie instalacji lądowych farm wiatrowych. W Spółce Restrukturyzacji Kopalń odbyło się spotkanie z kandydatami chcącymi wziąć udział w drugiej edycji programu „Wiatr - kopalnia możliwości”.

 

Program realizuje EDF Renewables Polska wraz z firmą szkoleniową Vulcan Training & Consultancy przy współpracy ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń, która rekrutuje kandydatów. Inicjatywa jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie sektora OZE na pracowników oraz wpisuje się w kierunek zmian polskiego systemu energetycznego w ramach sprawiedliwej transformacji.

Szkolenia przygotowują górników odchodzących z branży do pracy w charakterze techników i serwisantów turbin wiatrowych. Pozyskane przez nich kompetencje zapewniają im zawód gwarantujący stabilne zatrudnienie oraz bardzo atrakcyjne warunki pracy i płacy.

Trzeba już myśleć powoli o możliwości zmiany zatrudnienia. Zielona energia idzie w górę i na pewno będzie potrzeba ludzi do tego, pracowników. Zobaczyłem ogłoszenie i zgłosiłem się, postanowiłem przyjechać na spotkanie. Zainteresowanie jest duże, więc zobaczymy, jak to będzie […]. Byłbym chętny zmienić, jeśli będą takie możliwości finansowe i praca będzie korzystniejsza. W górnictwie funkcjonuję 10 lat i to początki tego czasu, kiedy się trzeba zastanawiać, co będzie i już teraz podejmować decyzje” - mówił dziś Paweł Żmuda, kandydat do II. tury szkoleń.

Program „Wiatr - kopalnia możliwości” gwarantuje kompleksowe podejście do przekwalifikowania górników i otwarcie przed nimi drzwi do branży energetyki wiatrowej. W ramach projektu górnicy mają okazję uczestniczyć w szkoleniu akredytowanym przez Global Wind Organization.

Druga tura szkoleń w ramach programu „Wiatr - kopalnia możliwości” odbędzie się w marcu w siedzibie firmy Vulcan Training & Consultancy w Szczecinie.

Po raz pierwszy takie szkolenia odbyły się w październiku 2023 roku. Górnicy przeszli kilka szkoleń, m.in. BST Onshore (z zakresu manualnych prac transportowych), Fire Awareness (uczące jak postępować w przypadku pożaru), Working at Heights (bezpieczna praca na wysokościach, co jest kluczowym elementem pracy na turbinach wiatrowych) oraz First Aid, czyli pierwsza pomoc. Dodatkowo uczestnicy podchodzą do egzaminu z obsługi podestów ruchomych wiszących oraz suwnic.

„Skorzystałem z tego programu, który dał mi szansę, żeby mieć możliwość przejścia do innej branży. Wspinam się ogólnie po Tatrach latem, zimą, wyjazdy gdzieś tam w Alpy, także musiałaby to być praca, która by mnie ciągnęła. Zastanawiałem się, czy jest mi to potrzebne, ale na pierwszym spotkaniu wszystko wytłumaczyli i mówię - spróbuję! Program daje świetną możliwość spróbowania. Ktoś się w to wkręci i będzie się rozwijał, bo branża daje taką możliwość. Zaczynasz jako technik, można być menadżerem, później mieć swoją grupę. Dużo było młodych chłopaków tu na spotkaniu, więc ja bym się na ich miejscu nawet nie zastanawiał, bo raczej im ciężko będzie dopracować do 25 lat w górnictwie i skorzystać z przywilejów górniczych, więc mają taką szansę, żeby przekwalifikować się” - tłumaczył Piotr Metlak, uczestnik I. tury szkoleń.

W pierwszym etapie szkolenia (od 16 października do 30 października 2023 roku) uczestniczyło pięciu mężczyzn. Dwóch z nich to pracownicy Spółki, dwóch - przebywających na urlopie górniczym, jeden spoza Spółki, ale związany z sektorem górniczym.

To już kolejny projekt SRK związany z restrukturyzacją zatrudnienia w kierunku OZE. W 2022 roku spółka przystąpiła do pilotażowego programu szkoleniowego dla pracowników sektora górniczego z firmą OLX2 Sp. z o.o., Windhunter Academy Sp. z o.o. oraz Polskim Towarzystwem Energetyki Wiatrowej, który zakładał przeszkolenie 16 osób w dwóch etapach:

I ETAP: 15 maja-10 czerwca 2022 roku (udział wzięło 8 kandydatów, z których 4 to pracownicy Spółki, 3 osoby to byli pracownicy Spółki oraz 1 osoba spoza Spółki, związana z  sektorem górniczym)

II ETAP 11 września-7 października 2022 roku (udział wzięło 8 kandydatów, z których 5 osób to pracownicy Spółki, 2 osoby to byli pracownicy Spółki oraz 1 osoba spoza Spółki, związana z  sektorem górniczym)

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry