U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

SKŁADAMY WYRAZY WSPÓŁCZUCIA W związku z tragicznym wypadkiem, do którego doszło we wtorek 28 listopada w ZG Sobieski w Jaworznie i śmiercią 4 górników, Zarząd Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. oraz pracownicy składają wyrazy głębokiego żalu oraz współczucia rodzinom i bliskim ofiar. 2023-11-29 10:40:04

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

⚒️Trwa górnicze świętowanie! 👉🏻Za nami kolejna oddziałowa Barbórka. W miniony piątek świętował Oddział Spółki Restrukturyzacji Kopalń – KWK "Pokój I - Pokój II" w Rudzie Śląskiej. 🏅W czasie uroczystości wręczono stopnie górnicze i odznaczenia. Po zakończeniu oficjalnej części obchodów barbórkowych odbyła się tradycyjna biesiada 💃🏼🕺🏼 Dołączamy fotorelację z tego wydarzenia: 2023-11-27 06:59:32

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

#infoTrzebinia ❗️W Trzebini na terenie prywatnej działki przy ul. Górniczej 3 wystąpiło nowe zapadlisko o średnicy 2m i głębokości około 2,5m. Dziura znajduje się w odległości 12 m od budynku mieszkalnego, wobec którego nie ma zagrożenia. Tuż obok zapadliska znajduje się natomiast budynek gospodarczy połączony z garażem, który decyzją nadzoru budowlanego został czasowo wyłączony z użytkowania. ❗️Co istotne Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. w opracowaniu z 15 lutego 2023 roku wskazała do uzdatnienia teren CAŁEJ nieruchomości. 👉🏻Informujemy, że zadaniem WYKONAWCY było przeprowadzenie na tym obszarze szczegółowych badań gruntu, na podstawie których przygotował on projekt uzdatniania i przystąpił do prac w terenie. W związku z tym SZKODA ZOSTANIE NAPRAWIONA W RAMACH GWARANCJI PRZEZ WYKONAWCĘ. 2023-11-23 10:37:51

Odwadniamy kopalnie i wykorzystujemy metan | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/O nas/Odwadniamy kopalnie i wykorzystujemy metan

Odwadniamy kopalnie i wykorzystujemy metan

Odwadniamy kopalnie i zagospodarowujemy wodę

 • Centralny Zakład Odwadniania Kopalń - Odział SRK S.A. zapewnia bezpieczeństwo wszystkim czynnym kopalniom w GZW. Celem odwadniania jest niedopuszczenie do niekontrolowanego i gwałtownego przepływu/wdarcia się wody ze zlikwidowanych kopalń do czynnych zakładów górniczych. Zabezpieczamy przed zagrożeniem wodnym 12 czynnych zakładów górniczych, należących do:
  • Polskiej Grupy Górniczej S.A.:
  • TAURON Wydobycie S.A.
  • Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.
  Liczba zabezpieczanych zakładów górniczych jest zmienna z uwagi na upraszczanie systemów odwadniania i przemiany organizacyjne.
 • Strukturę CZOK tworzy 16 pompowni, utworzonych na bazie majątku zlikwidowanych kopalń, w tym: 6 pompowni głębinowych (funkcjonujących na bazie adaptowanego w celu pompownia wody szybu zlikwidowanej kopalni) i 10 pompowni stacjonarnych (wykorzystujących uproszczoną infrastrukturę dołową zlikwidowanej kopalni). Rocznie wypompowują one około 85 mln metrów sześciennych wody. Część z tych wód (~3,5%) sprzedawana jest podmiotom gospodarczym do celów przemysłowych i technologicznych. Pozostała ilość jest zrzucana do cieków powierzchniowych.
 • SRK S.A. wraz z przejętymi zakładami górniczymi w stanie likwidacji wypompowuje w sumie około 100 mln metrów sześciennych wody rocznie.
 • Zwiększamy wykorzystanie wody do celów przemysłowych. Część pompowanych wód posiada parametry zbliżone do wód pitnych. Pracujemy nad projektem uzdatniania wód dołowych i dostarczaniem jej mieszkańcom województwa śląskiego. SRK podpisała umowy przedwstępne na dostarczanie surowych wód dołowych dla Katowic i Jaworznickich Wodociągów oraz dostarczanie wód uzdatnionych na potrzeby Siemianowic Śląskich i Bytomia.

 

 

 

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry