Brak wpisów.

SRK usunęła nielegalnie podrzucone odpady | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/SRK usunęła nielegalnie podrzucone odpady

SRK usunęła nielegalnie podrzucone odpady

24 Października 2019

Spółka Restrukturyzacji Kopalń SA doprowadziła do usunięcia nielegalnie podrzuconych odpadów ze znajdującego się pod jej zarządem rejonu F1 (okolice ulicy Szyb Zachodni) w Bytomiu.  Należący do Lasów Państwowych teren dawnego składowiska kamienia pokopalnianego  ma zostać zrekultywowany, doprowadzony do stanu umożliwiającego przyszłe użytkowanie.

Z rozległości terenu oraz problemów z jego upilnowaniem (lasy, nieużytki) skorzystali przestępcy, którzy wysypali tam na przełomie lat 2016 i 2017 około 1.500 ton odpadów komunalnych. Policja nie ustaliła sprawców.

W czwartek, 24 października 2019 stan uprzątniętego terenu oceniał prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz Naczelny Inżynier kopalni Centrum Marek Pieszczek. Rozmawiając na temat przyszłości rejonu - decyzja o sposobie jego wykorzystania należy do Nadleśnictwa Brynek oraz gminy, SRK ma przygotowany plan rekultywacji, stara się o środki na nią - mówili oni o posunięciach, mających uniemożliwić tzw. mafiom śmieciowym podobne działania.

Zgodzili się, że oprócz kontroli i nadzoru nad drogami dojazdowymi ogromną rolę spełniają tu mieszkańcy, uczuleni na wjazd ciężarówek, ciężkiego sprzętu na takie tereny, informujący o tym policję i służby miejskie.    

 Informacja także strona UM Bytom:  https://www.bytom.pl/gora-odpadow-posprzatana

oraz: https://www.bytomski.pl/miasto/24261-nielegalne-wysypisko-juz-nie-szpeci-krajobrazu-miechowic

Wcześniej na ten temat: https://dziennikzachodni.pl/nielegalne-wysypisko-w-bytomiu-miechowicach-czyje-to-smieci-jest-dochodzenie-zdjecia/ar/12349101

https://www.radiopiekary.pl/2019/09/05/bytom-tony-odpadow-znikna-z-haldy-przy-ulicy-szyb-zachodni/

 

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry