Brak wpisów.

REALIZACJA UNIJNEGO PROJEKTU „POMHAZ” | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/REALIZACJA UNIJNEGO PROJEKTU „POMHAZ”

REALIZACJA UNIJNEGO PROJEKTU „POMHAZ”

11 Grudnia 2023

Pozyskanie kompleksowej oceny zagrożeń na terenach pogórniczych dla potrzeb planowania przestrzennego, a tym samym poszerzenie wiedzy nt. efektów oddziaływania górnictwa. To główny cel projektu o akronimie POMHAZ, którego uczestnikiem jest SRK S.A.

 

W wyniku realizacji projektu zostaną opracowane metodyki wspierające planowanie przestrzenne na terenach pogórniczych w celu ograniczania niekorzystnych efektów i zagrożeń będących efektem zamykania kopalń węgla kamiennego - m.in. osiadanie powierzchni, migracja gazów i problemy hydrologiczne.

Metodyki te zostaną przetestowane w warunkach rzeczywistych w wybranych obszarach pogórniczych i dostosowane do specyficznych potrzeb władz lokalnych w różnych krajach europejskich. Badania głównie będą przeprowadzane na terenach należących do Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. W ramach projektu zostanie opracowana procedura ułatwiająca i usprawniająca wykorzystanie powstałej metodyki postępowania przez władze lokalne.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. realizuje projekt pn. POMHAZ (ang. Post-Mining Multi-Hazards evaluation for land-planning) od 2022 roku, wspólnie z instytutami naukowo-badawczymi, uczelniami wyższymi, a także firmami przemysłowymi i inżynieryjnymi.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Badawczego Węgla i Stali będzie realizowany przez trzy lata.

Research Fund for Coal & SteelEuropean Commission

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry