Brak wpisów.

KOLEJNI GÓRNICY ROZPOCZĘLI SZKOLENIE NA TURBINACH WIATROWYCH | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/KOLEJNI GÓRNICY ROZPOCZĘLI SZKOLENIE NA TURBINACH WIATROWYCH

KOLEJNI GÓRNICY ROZPOCZĘLI SZKOLENIE NA TURBINACH WIATROWYCH

11 Marca 2024

Rozpoczęła się druga edycja szkoleń dla górników, którzy pracę w kopalni chcą zmienić na serwisowanie turbin wiatrowych. To kolejna odsłona programu „Wiatr - kopalnia możliwości”.

 

 

Projekt ma na celu wsparcie górników i innych pracowników sektora wydobywczego w zdobyciu umiejętności i wiedzy, które umożliwią im zmianę zawodu i zdobycie kompetencji w obsłudze i serwisowaniu instalacji farm wiatrowych na lądzie. Dwutygodniowe szkolenie dla 10-osobowej grupy górników odbywa się w siedzibie firmy Vulcan Training & Consultancy w Szczecinie.

„Spółka od lat uczestniczy w inicjatywach przyczyniających się do realizacji idei sprawiedliwej transformacji energetycznej, realizując jedno ze swoich głównych zadań” - mówi Mariusz Tomalik, rzecznik prasowy Spółki Restrukturyzacji Kopalń, która jest partnerem projektu. „Zainteresowanie pierwszą edycją pokazało, że wspólnie patrzymy w przyszłość, a program jest bardzo atrakcyjną propozycją dla górników chcących się przebranżowić. Dlatego cieszy nas, że spółka może ich w tym wspierać. Zdobyte kompetencje zdecydowanie zwiększają ich atrakcyjność na rynku pracy, który coraz mocniej skupia się właśnie na ekologicznej energetyce”.

Partnerami tej inicjatywy są Spółka Restrukturyzacji Kopalń oraz EDF Renewables Polska, które realizuje program wraz z firmą szkoleniową Vulcan. Obliczona na kilka lat współpraca zaowocuje przygotowaniem górników, którzy odchodzą z kopalń, do pracy w charakterze techników i serwisantów turbin wiatrowych.

„Jako światowy lider rozwoju OZE i zeroemisyjnej energii chcemy być silnym sojusznikiem Polski w procesie transformacji energetycznej” - podkreśla Alicja Chilińska-Zawadzka, prezes EDF Renewables w Polsce. „Dlatego właśnie we współpracy z agendą polskiego Skarbu Państwa zorganizowaliśmy i finansujemy szkolenia dla górników, które pozwolą im pozyskać umiejętności gwarantujące uczestnictwo w nowych rynkach pracy, które wzrastają wraz z rozwojem polskiego sektora odnawialnych źródeł energii” - dodaje.

Szkolenie oferowane bezpłatnie pracownikom sektora wydobywczego trwa dwa tygodnie i jest zgodne ze standardami Global Wind Organisation, Urzędu Dozoru Technicznego oraz Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Oznacza to, że osoby, które przejdą kurs, będą mogły pracować przy instalacji i serwisowaniu turbin nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Więcej na temat programu "Wiatr - kopalnia możliwości" pisaliśmy:

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry