Brak wpisów.

POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS/POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS - Mariusz Urbasik

POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS

18 Marca 2024

Znamy się z pracy, ale nie zawsze wiemy czym nasze koleżanki i koledzy zajmują się poza firmą. A są wśród nas ludzie „pozytywnie zakręceni”. Swój wolny czas dedykują różnorodnym zainteresowaniom. Są kreatywni, zaangażowani i z wielkim oddaniem poświęcają się swoim pasjom.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy. Być może pozwoli to na stworzenie całego cyklu publikacji - niezwykłych „wizytówek” pracowników naszej Spółki. Mamy nadzieję, że takie niecodzienne prezentacje będą miały walor poznawczy, spodobają się i być może staną się źródłem wielu inspiracji. To od Was zależy jak się „pozasłużbowo” zaprezentujemy!

Dziś przedstawiamy Pana Mariusza Urbasika - utytułowanego maratończyka, pracującego w Sekcji Monitorowania Likwidacji Kopalń na Oddziale SRK S.A. KWK Jas-Mos-Jastrzębie III.

W CIĄGŁYM BIEGU

Przygodę z bieganiem rozpoczął w 2015 r. Początkowo od luźnych przebieżek dla zwiększenia kondycji i utrzymania sprawności fizycznej. Prawdziwy duch rywalizacji obudził się po trzech miesiącach treningów.

- Wziąłem udział w pierwszych zawodach, jak na górnika przystało, w Biegu Barbórkowym w Rybniku. Jako że w miarę jedzenia apetyt rośnie, z tygodnia na tydzień dystanse biegowe jakie pokonywałem wydłużały się - mówi Mariusz Urbasik.

Po kolejnych czterech miesiącach zaliczył swój pierwszy półmaraton na zawodach w Tychach - XXV Perła Paprocan, plasując się w 1/4 stawki, a miesiąc później po raz pierwszy wystartował na pełnym dystansie podczas 15. PZU Cracovia Maratonu.

- Poziom endorfin jakie towarzyszyły mi przy przekraczaniu linii mety maratonu spowodował, że bieganie stało się moim nałogiem. Od tego czasu wziąłem udział w 130 zawodach - tłumaczy.

W latach 2015-2023 Mariusz Urbasik wziął udział w:

  • 2 ultramaratonach
  • 13 maratonach
  • 32 półmaratonach
  • 83 zawodach na dystansach od 1,96 do 35 kilometrów

podczas których przebiegł łącznie 2 089 kilometrów. Doliczając do tego treningi doliczyć się możemy blisko 17 000 kilometrów!

Wybiegał wiele sukcesów. - Kilka razy udało mi się stanąć na podium w swojej kategorii wiekowej, a w 2022 roku w zawodach XXXVI Perła Paprocan zająłem pierwsze miejsce open na dystansie 35 kilometrów. W 2018 roku zdobyłem Koronę Maratonów Polskich, a rok później Koronę Półmaratonów Śląskich. W 2022 roku wystartowałem w HAJ Hannover Marathon w Niemczech, gdzie zająłem 11 miejsce wśród Polaków - wymienia.

Dla Mariusza Urbasika motywacją do biegania nie są jednak miejsca w rankingach, lecz samo uczestnictwo w zawodach czy różnego rodzaju biegach. Rodzi to w nim świadomość, że jest siła, kondycja i determinacja do pokonywania kolejnych kilometrów trasy oraz osiągania zamierzonych celów. Przy okazji łączy przyjemne z pożytecznym uczestnicząc np. w biegach charytatywnych czy towarzyskich.

- Dla mnie bieganie jest sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu, poznawanie interesujących ludzi i nowych miejsc, zwiedzanie ciekawych zakątków miast, którymi prowadzą trasy biegowe, a także na oderwanie się od codzienności. Aktywność fizyczna pozwala mi na utrzymanie zdrowia i właściwej kondycji fizycznej, dzięki czemu mogę też nieść pomoc i udzielać się jako krwiodawca - mówi.

Od kilku lat Mariusz Urbasik wraz z innymi biegaczami tworzą grupę „RUN Rydułtowy”, która liczy ponad 140 osób. Spotykają się na wspólnych treningach oraz rywalizują w zawodach, dając przykład i motywując do aktywności kolejne osoby.

Nasz kolega nie zwalnia tempa.  -  W planie na ten rok mam między innymi starty w maratonach w Łodzi i Warszawie, w kilku półmaratonach i pewnie zaliczę jeszcze inne zawody, jak tylko się coś ciekawego nawinie - zapewnia Mariusz Urbasik.

POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS - Mariusz Urbasik

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry