Brak wpisów.

BARBÓRKA U PRZEDSZKOLAKÓW | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/BARBÓRKA U PRZEDSZKOLAKÓW

BARBÓRKA U PRZEDSZKOLAKÓW

5 Grudnia 2023

Przedstawiciele Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A., z Łukaszem Niesporkiem, członkiem Rady Nadzorczej SRK S.A. na czele, gościli  w piątek 1 grudnia w Przedszkolu Miejskim nr 10 w Bytomiu. Okazją do spotkania była Barbórka.

 

Dzieci uczciły Dzień Górnika specjalnymi występami i dekoracjami. Piosenka z towarzyszeniem „górniczej kapeli” podobała się i gościom, i licznie zebranym maluchom oraz ich nauczycielkom.

Przedszkolaki mogły obejrzeć, dotknąć i przymierzyć  górnicze czaka z różnobarwnymi pióropuszami. O ich znaczeniu opowiedziała Anna Lubosz, główny inżynier BHP w SRK S.A. Najwięcej emocji i zainteresowania wzbudził pokaz specjalistycznego sprzętu i akcesoriów ratowniczych. Do „przymiarek” ustawiły się kolejki malców. O pracy ratowników górniczych i używanym przez nich sprzęcie barwnie mówił Gabriel Gaik, ratownik mechanik. W pokazie wspomagał go, także ratownik, Łukasz Pajor.

Dzieci miały też okazję obejrzeć film o pracy górników, jej specyfice, uwarunkowaniach i... górniczych legendach. Na koniec były wzajemne upominki. Dzieci obdarowane zostały „kopalniokami” i zestawami węgla do rysowania, a goście otrzymali laurki i ręcznie wykonane kwiaty oraz świąteczne aniołki. Na całe przedszkole rozbrzmiało dziecięce „Sto lat”.

Za wizytę serdecznie dziękowała przedstawicielom SRK Elżbieta Przywara, dyrektor  PM nr 10, a Łukasz Niesporek rewanżował się podziękowaniami za gościnę i serdeczną atmosferę spotkania.  Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć  każdej grupy przedszkolaków z ich gośćmi.

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry