U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

⚒️KOPALNIE ŹRÓDŁEM CIEPŁA🔅 👉🏻Kolejny krok w kierunku regionalnej transformacji. Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. i Dalkia Polska Energia S.A. - wiodący dostawca usług energetycznych w naszej aglomeracji - zadeklarowały wolę współpracy w zakresie energetycznego wykorzystania wód dołowych. 📃List intencyjny w tej sprawie ✍🏼podpisali Prezes SRK Jarosław Wieszołek i Wiceprezes SRK Mariusz Jończyk oraz prezes Dalkia Polska Energia Konrad Borowski. Porozumienie dotyczy instalacji pomp ciepła wykorzystujących energię cieplną dołowych 💦wód kopalnianych. To pozwoliłoby na pozyskanie alternatywnego źródła ciepła dla Katowice - oficjalny profil miasta, Sosnowiec łączy i RUDA Śląska. 🔏Szczegóły projektu zostały objęte klauzulą poufności. 2024-10-23 15:42:14

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

🏢🏡TU MOGĄ POWSTAĆ MIESZKANIA, CZYLI MOC ATRAKCYJNYCH DZIAŁEK ⏫ Spółka Restrukturyzacji Kopalń zdynamizowała swoje działanie i uwalnia pozostający w jej gestii pokopalniany majątek. Część nieruchomości może być wykorzystana pod budownictwo mieszkaniowe. To istotne kreowanie transformacyjnych przemian oraz lepszej przyszłości i rozwoju regionu. ❝𝐙𝐧𝐚𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐬𝐩𝐢𝐞𝐬𝐳𝐲𝐥𝐢ś𝐦𝐲 𝐮𝐰𝐚𝐥𝐧𝐢𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐧𝐢𝐞𝐫𝐮𝐜𝐡𝐨𝐦𝐨ś𝐜𝐢 𝐩𝐨𝐤𝐨𝐩𝐚𝐥𝐧𝐢𝐚𝐧𝐲𝐜𝐡. 𝐂𝐡𝐨𝐝𝐳𝐢 𝐧𝐚𝐦 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝𝐞 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐦 𝐨 𝐭𝐨, 𝐛𝐲 𝐰𝐬𝐩𝐨𝐦𝐚𝐠𝐚ć 𝐫𝐨𝐳𝐰ó𝐣 𝐫𝐞𝐠𝐢𝐨𝐧𝐮 𝐢 𝐝𝐲𝐧𝐚𝐦𝐢𝐳𝐨𝐰𝐚ć 𝐩𝐫𝐨𝐜𝐞𝐬𝐲 𝐭𝐫𝐚𝐧𝐬𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐜𝐲𝐣𝐧𝐞. 𝐓𝐨 𝐬𝐩𝐫𝐳𝐲𝐣𝐚 𝐮𝐫𝐮𝐜𝐡𝐚𝐦𝐢𝐚𝐧𝐢𝐮 𝐢𝐧𝐰𝐞𝐬𝐭𝐲𝐜𝐣𝐢, 𝐭𝐰𝐨𝐫𝐳𝐞𝐧𝐢𝐮 𝐧𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜 𝐩𝐫𝐚𝐜𝐲, 𝐚 𝐭𝐚𝐤ż𝐞 𝐛𝐮𝐝𝐨𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐮 𝐦𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚𝐧𝐢𝐨𝐰𝐞𝐦𝐮❞ – mówi Jarosław Wieszołek, prezes SRK. 🔳 Dysponujemy licznymi nieruchomościami na terenie całej GZM. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, pozwalającymi na realizację funkcji mieszkaniowych. Wynika to z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gmin, a także stanu zagospodarowania, bądź sąsiedztwa tych działek. 🔝Na sprzedaż czeka kolejnych prawie 100 nieruchomości o łącznej pow. 33 ha. Najwięcej w Miasto Zabrze, RUDA Śląska i Miasto Bytom. 👉🏻 Od stycznia do sierpnia tego roku SRK sprzedała 8 nieruchomości przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową o wartości ponad 14 mln zł. 📢Stale zabiegamy o zwiększanie atrakcyjności terenów przeznaczonych dla przyszłych inwestorów. Tak dzieje się np. w Miasto Piekary Śląskie przy ul. Gen. Jerzego Ziętka, gdzie dla terenu po byłej KWK Piekary uchwalono nowy plan miejscowy przewidujący jego funkcję mieszkaniową. Spółka dysponuje tam kilkoma działkami o pow. 4,9 ha. Chcemy je sprzedawać wraz z innym podmiotem branży górniczej, oferując teren o łącznej powierzchni kilkunastu hektarów. 🟢Aktualne postępowania przetargowe, terminy oraz ceny wywoławcze w linku w komentarzu pod postem. 2024-10-18 09:15:31

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

⚒️45 LAT PO KATASTROFIE W KOPALNI DYMITROW 10 października 1979 roku w dawnej kopalni Dymitrow (Centrum) w Bytomiu życie straciło 34 górników. To była najtragiczniejsza katastrofa spowodowana wybuchem pyłu węglowego w polskim górnictwie. Dziś uczczono ich pamięć. 🕯️Znicze i wieńce złożono przed tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy, odsłoniętą w barbórkę 4 grudnia 1980 roku z inicjatywy załogi kopalni. Wyryte zostały na niej imiona i nazwiska wszystkich 34 ofiar tej katastrofy, którym uczestnicy obchodów oddali hołd. Udział w wydarzeniu wzięli m.in. członkowie zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń, wiceprezydent Miasto Bytom Michał Bieda, przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego, poczty sztandarowe, przedstawiciele strony społecznej i pracownicy SRK. 📷Pełną relację fotograficzną wraz z historią zakładu znajdziecie na stronie internetowej. Link w komentarzu⤵️ 2024-10-10 09:59:37

65 HEKTARÓW NA 65-LECIE | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/65 HEKTARÓW NA 65-LECIE

65 HEKTARÓW NA 65-LECIE

13 Czerwca 2024

Dobre wieści dla Rudy Śląskiej i jej mieszkańców! SRK podpisała z władzami gminy list intencyjny w sprawie zagospodarowania około 65 hektarów po Kopalni Węgla Kamiennego „Pokój”. Jest wizja i są możliwości.

 

SRK udostępnić może dla tej wizji teren i nieruchomości Oddziału KWK Pokój I - Pokój II oraz byłej Kompanii Węglowej. Znajdują się tam 23 obiekty do wykorzystania, bądź adaptacji. To między innymi budynek maszyny wyciągowej szybu Lech I z wieża szybową, wieża wyciągowa oraz nadszybie szybu Lech II wraz z halą sprężarek i budynek byłej maszyny wyciągowej szybu Jan Karol. W sumie wspólnie zagospodarujemy około 65 hektarów należących do SRK, czyli obszar porównywalny do prawie 93 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Podpisanie listu intencyjnego w tej sprawie zbiegło się z 65-leciem miasta w jego obecnym kształcie administracyjnym. 

- Uwalniamy kolejne nasze tereny na rzecz lokalnych społeczności. Jak widać wszystko idzie dość szybko i pod wspólnym mianownikiem: przyspieszenia dla rozwoju w duchu sprawiedliwej transformacji regionu. Cieszę się, bo ten ruch dynamizuje wspólne z Rudą Śląską działania. Pokazuje też, że SRK wykorzystuje swój wielki potencjał na inicjowanie korzystnych dla regionu i ludzi procesów - mówi Jarosław Wieszołek, prezes SRK.

Jednym z głównych pól współpracy będzie wdrożenie założeń koncepcji masterplanu, opracowanego w 2021 roku oraz jego modyfikacja i uszczegółowienie dla dwóch obszarów. Teren ma strategiczną lokalizację w centrum miasta, pomiędzy dzielnicami Nowy Bytom i Wirek, graniczy bezpośrednio ze zrewitalizowaną hałdą pocynkową oraz amfiteatrem, będącymi częścią Traktu Rudzkiego. Masterplan zakłada przeznaczenie tego miejsca m.in. pod budownictwo mieszkaniowe i usługi.

 - Chcemy stworzyć tu miejsce dobre do życia, pracy i wypoczynku, z poszanowaniem naszego dziedzictwa poprzemysłowego. Zagospodarowanie terenu po tak dużym zakładzie przemysłowym, leżącego na dodatek w centrum miasta, to spore wyzwanie. Struktura własnościowa sprawia, że kluczowe jest podejście właściciela nieruchomości. Dlatego tak cenne jest zaangażowanie władz SRK w procesy rewitalizacyjne w Rudzie Śląskiej - podkreśla Michał Pierończyk, prezydent miasta.

Do założeń koncepcji dostosowane muszą zostać dokumenty strategiczne i planistyczne, przede wszystkim Gminny Program Rewitalizacji Miasta Ruda Śląsku do 2030 roku, Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Ruda Śląska czy Miejscowy Plan Rewitalizacji. Ważnym zakresem współdziałania miasta i spółki będą kwestie pozyskania zewnętrznych środków finansowych na realizację tych zamierzeń.

To kolejny duży ruch Spółki Restrukturyzacji Kopalń w kierunki racjonalnego zagospodarowania terenów pokopalnianych i realizacji założeń Sprawiedliwej Transformacji. W kwietniu SRK przekazała nieodpłatnie Rudzie Śląskiej zabytkowy kompleks dawnego szybu Franciszek, gdzie już powstaje Lokalne Centrum Tradycji. Część zabytkowych obiektów adaptowana jest na mieszkania komunalne i wspomagane.

HISTORIA KWK POKÓJ

Kopalnia Pokój jest uznawana za jeden z najstarszych zakładów w Górnośląskim Zagłębiu Węglowym. Jej położenie w samym „sercu” miasta sprawia, że tereny są niezwykle atrakcyjne. Historia kopalni sięga 1902 roku. Od 1922 r. działała pod nazwą Friedensgrube. Po wojnie przekształcała się, zmieniały się jej nazwy, struktury i przynależność. W 1968 r. przyłączono do Pokoju kopalnię Wanda-Lech (dawny Brandenburg). W 1995 r. dołączyła likwidowana kopalnia Walenty-Wawel. W 2016 roku po połączeniu z innymi rudzkimi kopalniami (Bielszowice i Halemba) „fedrowała” jako ruch Pokój kopalni Ruda. Z końcem tegoż roku podpisano umowę, na mocy której część kopalni Ruda, Pokój I, została przekazana do likwidacji Spółce Restrukturyzacji Kopalń. W 2022 r. do SRK trafił kolejny segment kopalni - Pokój II. 31 grudnia 2024 roku Oddział SRK - KWK Pokój zostanie formalnie zlikwidowany. Szyb Wanda wejdzie jako pompownia w struktury Centralnego Zakładu Odwadniania Kopalń należącego do SRK, zabezpieczając przed zatopieniem sąsiednie kopalnie.

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry