U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

FRANCISZEK W DARZE OD SRK ▶️Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. dokonuje przełomowego zwrotu w swojej działalności! Wiąże ją ściśle z polityką sprawiedliwej transformacji. To nowe otwarcie dotyczy także pozostającego w gestii SRK pogórniczego majątku - terenów i nieruchomości. Będą one sukcesywnie przekazywane gminom i oddawane lokalnym społecznościom. 👉🏻19 kwietnia SRK przekazała nieodpłatnie RUDA Śląska zabytkowy kompleks dawnego szybu Franciszek. Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezesa SRK Jarosława Wieszołka i Michał Pierończyk - Prezydent Miasta Ruda Śląska, podczas której symbolicznie przekazano akt notarialny. ℹ️Mowa o 4 działkach przy ul. Szyb Bartosza o łącznej powierzchni blisko 11,5 tysiąca metrów kwadratowych. Na tym terenie znajdują się zabytkowe obiekty maszyny wyciągowej i wieży szybu Franciszek. Najbardziej charakterystyczny jest dawny budynek remizy straży pożarnej, zwieńczony wieżą z blankami. Zabudowania nawiązują stylistycznie do architektury romańskiej i gotyckiej. Więcej informacji oraz zdjęcia z wydarzenia znajdziecie na naszej stronie internetowej. Link w komentarzu ⤵️ #współpraca #srk #rudaśląska #szybFranciszek #sprawiedliwatransformacja 2024-04-19 15:16:06

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

ZARZĄD W KOMPLECIE Rada Nadzorcza Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w dniu 19.04.2024 roku powołała Annę Bińkowską na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Ekonomiki i Finansów z dniem 6.05.2024 roku i Andrzeja Płonkę na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Likwidacji Kopalń i Gospodarki Majątkiem z dniem 22.04.2024 roku. Jednocześnie Rada Nadzorcza postanowiła o zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Innowacji Technologicznych i Zamówień. 2024-04-19 13:54:40

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

SRK WSPOMAGA TRANSFORMACJĘ REGIONU ▶️Teren po byłej Kopalni Makoszowy znów zacznie tętnić gospodarczym życiem. SRK sprzeda prywatnemu inwestorowi 6 działek oraz budynki i budowle. To szansa na nowe miejsca pracy. Inwestorem jest jeden z liderów w branży automotive. Transakcja wpisuje się w zupełnie nową politykę SRK w kwestii gospodarowania majątkiem. W tym celu odblokowywane są pokopalniane tereny, aby spółka mogła aktywnie uczestniczyć w procesie Sprawiedliwej Transformacji regionu. ❗️16 kwietnia podpisana została WARUNKOWA UMOWA SPRZEDAŻY. Nabywcą ma zostać jest STS LOGISTIC Sp. z o.o., należąca do holdingu CLIP Group S.A. To grupa podmiotów prowadząca działalność logistyczną w zakresie magazynowania, transportu i usług towarzyszących, działająca między innymi w branży automotive. 👉🏻W najbliższym czasie zostanie podpisana finalna umowa sprzedaży inwestora z SRK i KSW KOKS (jedynymi właścicielami przedmiotowych działek). ℹ️W ofercie są działki o łącznej powierzchni blisko 50 hektarów. To pierwsza sprzedaż łączona, poprzez zawarcie porozumienia z inną spółką sektora górniczego - w tym przypadku JSW KOKS S.A. Majątek SRK stanowiło 6 działek gruntu o powierzchni blisko 30 ha, 31 budynków i budowli oraz drobna infrastruktura. Z kolei JSW KOKS S.A. oferowało 2 działki gruntu o łącznym obszarze prawie 20 ha. Celem takiego działanie jest racjonalne zagospodarowanie poprzemysłowego terenu. Miasto Zabrze Nowiny Zabrzańskie Zabrze24.info Zabrze News 24zabrze Telewizja TVT Aktualności TVP3 Katowice 2024-04-17 09:35:56

Aktualności | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności

Aktualności

 • SPRZEDAŻ MIESZKAŃ ZAKŁADOWYCH Z BONIFIKATĄ! SPRZEDAŻ MIESZKAŃ ZAKŁADOWYCH Z BONIFIKATĄ! 2024-04-04

  SPRZEDAŻ MIESZKAŃ ZAKŁADOWYCH Z BONIFIKATĄ!

  Chęć dialogu, wyjście naprzeciw potrzebom lokatorów i stworzenie lepszych warunków życia. Spółka Restrukturyzacji Kopalń stawia na zupełnie nowe otwarcie w sprawach wykupu mieszkań zakładowych. Mogą one trafić w ręce lokatorów z odpowiednią bonifikatą sięgającą nawet 95 procent.

 • NOWY ZARZĄD ROZPOCZĄŁ PRACĘ NOWY ZARZĄD ROZPOCZĄŁ PRACĘ 2024-04-02

  NOWY ZARZĄD ROZPOCZĄŁ PRACĘ

  Z dniem 2 kwietnia 2024 roku Rada Nadzorcza powołała Pana Jarosława Wieszołka na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. oraz Pana Mariusza Jończyka na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Zasobów Mieszkaniowych i Odwadniania Kopalń.

 • WYBRANO NOWYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU WYBRANO NOWYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU 2024-03-19

  WYBRANO NOWYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU

  W dniu 18 marca 2024 roku Rada Nadzorcza SRK S.A. powołała z dniem 2 kwietnia 2024 roku Jarosława Wieszołka na stanowisko Prezesa Zarządu SRK S.A. oraz Mariusza Jończyka na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Zasobów Mieszkaniowych i Odwadniania Kopalń.

 • POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS 2024-03-18

  POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS

  Znamy się z pracy, ale nie zawsze wiemy czym nasze koleżanki i koledzy zajmują się poza firmą. A są wśród nas ludzie „pozytywnie zakręceni”. Swój wolny czas dedykują różnorodnym zainteresowaniom. Są kreatywni, zaangażowani i z wielkim oddaniem poświęcają się swoim pasjom.

 • KOLEJNI GÓRNICY ROZPOCZĘLI SZKOLENIE NA TURBINACH WIATROWYCH KOLEJNI GÓRNICY ROZPOCZĘLI SZKOLENIE NA TURBINACH WIATROWYCH 2024-03-11

  KOLEJNI GÓRNICY ROZPOCZĘLI SZKOLENIE NA TURBINACH WIATROWYCH

  Rozpoczęła się druga edycja szkoleń dla górników, którzy pracę w kopalni chcą zmienić na serwisowanie turbin wiatrowych. To kolejna odsłona programu „Wiatr - kopalnia możliwości”.

 • ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA MĘŻCZYZN ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA MĘŻCZYZN 2024-03-10

  ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA MĘŻCZYZN

  Szanowni Panowie! W dniu Waszego święta życzymy Wam, aby troski i kłopoty, odpłynęły gdzieś ukradkiem. Słońce niech Wam zawsze świeci i na twarzach uśmiech gości. I by nigdy Wam nie brakło marzeń, radości i miłości.

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry