Brak wpisów.

ZWALCZANIE LOKALNYCH PODTOPIEŃ TERENU W TRZEBINI | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/ZWALCZANIE LOKALNYCH PODTOPIEŃ TERENU W TRZEBINI

ZWALCZANIE LOKALNYCH PODTOPIEŃ TERENU W TRZEBINI

4 Marca 2024

Spółka Restrukturyzacji Kopalń na prośbę mieszkańców rozpoczęła odpompowywanie wody, w rejonie ul. Młyńskiej, gdzie powstały lokalne zalewiska terenu. W ubiegłym tygodniu ustawiono motopompy do całkowitego usunięcia nadmiaru wody.

 

Sytuacja jest wynikiem nasilonych opadów, ukształtowaniem terenu (wody spływające z pobliskiego terenu leśnego) oraz uszkodzeniem przez osoby trzecie fragmentu kanału wód przemysłowych, przez co powstała nieszczelność.

Przedstawiciele SRK uczestniczyli wraz z mieszkańcami, przedstawicielem nadleśnictwa oraz gminy w wizji w terenie. Wsłuchując się w głosy mieszkańców spółka podjęła decyzję o wypompowaniu wody z użyciem motopomp. Ponadto SRK podejmie się naprawy uszkodzonego kanału wód przemysłowych w tym rejonie. Prace powinny się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.

Jednocześnie Spółka Restrukturyzacji Kopalń przypomina, że jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jest wykonanie projektu kompleksowego odwodnienia cieku Kozi Bród, z czym spółka zmaga się od ponad dekady. Celem jest wyregulowanie koryta Koziego Brodu i grawitacyjne odprowadzenie wód powierzchniowych. Powstały jak dotąd 2 projekty, które nie mogły zostać zrealizowane z uwagi na brak zgody części właścicieli prywatnych gruntów, do wykonania na ich terenach niezbędnych prac budowlanych. Mimo to spółka nieustannie czyni starania, aby projekt ten mógł zostać zrealizowany.


ZWALCZANIE LOKALNYCH PODTOPIEŃ TERENU W TRZEBINIZWALCZANIE LOKALNYCH PODTOPIEŃ TERENU W TRZEBINI

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry