TO NIE ŻART! Gaszenie hałdy Pokój na finiszu💦🔥 ➡️Zgodnie z deklaracjami złożonymi mieszkańcom jeszcze przed Wielkanocą🐣 zakończą się prace gaśnicze, które generują uciążliwe zadymienie. 👉🏻Wykonawca rozpoczyna w tym tygodniu działania na ostatnim, najbardziej zapożarowanym fragmencie zwałowiska - przy straży pożarnej. 📺SZCZEGÓŁY W NAGRANIU! Podsumowując, w najbliższych dniach trzeba się spodziewać dużej ilości dymu. Wykonawca zapewnia jednak, że skończy te prace możliwie najszybciej, co skutecznie zlikwiduje zapożarowanie hałdy. Później zajmie się ponownym formowaniem terenu. RUDA Śląska Michał Pierończyk - Prezydent Miasta Ruda Śląska 2025-04-01 10:36:12
👉🏻28 marca 2025 roku, 80 lat po dramatycznym pojmaniu i wywiezieniu do obozów pracy całej zmiany górników z kopalni Bobrek, odbyły się uroczystości rocznicowe. Wśród gości również rodziny deportowanych górników⚒️. 📺Zapraszamy do obejrzenia reportażu z tego wydarzenia, którego SRK była współorganizatorem wraz z Aleksandra Poloczek - Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Muzeum PRL-u, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Marii Konopnickiej w Bytomiu, Węglokoks Kraj Sp. z o.o. KWK "Bobrek-Piekary" i Miasto Bytom. 🏫Przypomnijmy, wczoraj w cechowni Kopalni Bobrek upamiętniono ofiary radzieckiego aparatu zbrodni. Odsłonięto tablicę pamiątkową, a dzieci z SP16 w Bytomiu-Bobrku przygotowały inscenizację. Stanęła też okolicznościowa wystawa o Tragedii Górnośląskiej od Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach. 2025-03-29 17:30:00
Z SZOLI DO ŁAGRU⛓️ Wysłani w zapomnienie do morderczych obozów pracy. Komunizm latami zamykał usta i kazał zapomnieć. Teraz region pamięta, a o Tragedii Górnośląskiej mówi się głośno📢 👉🏻W kopalni Bobrek dziś uroczystości rocznicowe. Odsłonięto tablicę upamiętniającą ofiary radzieckiego terroru. To było jedno z najtragiczniejszych wydarzeń Tragedii Górnośląskiej. ⛏️Kilkuset górników Kopalni Bobrek po skończonej „szychcie” zamiast do domu, trafiło do obozów pracy. 28 marca 1945 roku, cała zmiana, która wyjechała na powierzchnię, została zatrzymana przez radzieckich żołnierzy i wywieziona do przymusowych robót w głąb Związku Radzieckiego. Jechali tygodniami, w nieludzkich warunkach. Bydlęce wagony wypełnione były cierpieniem i śmiercią. 🗓️W 80 lat od tych tragicznych wydarzeń Bytom upamiętnił ich los w ramach obchodów rocznicy Tragedii Górnośląskiej. ➡️ Uroczystości w cechowni Kopalni Bobrek rozpoczęła inscenizacja w wykonaniu dzieci ze Szkoła Podstawowa nr 16 im. Marii Konopnickiej w Bytomiu oraz recytacja wiersza „List do ojca” przez nauczyciela SP16 - Adama Stanka. Następnie uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową przed którą złożono kwiaty i zapalono znicze🪔 📽️W ramach obchodów obyła się też projekcja filmu „Tragedia Górnośląska 1945” w reżyserii Aleksandry Fudali-Barańskiej i Adama Turuli, wyprodukowanego dla Muzeum Historii Polski. Dodatkowo można było zobaczyć okolicznościową wystawę udostępnioną przez Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach. ✅Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Bytom, Aleksandra Poloczek - Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Spółka Restrukturyzacji Kopalń, Węglokoks Kraj Sp. z o.o. KWK "Bobrek-Piekary" oraz Fundacja Minionej Epoki – Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej. 2025-03-28 18:37:59
WIZERUNKOWA TRANSFORMACJA SRK! | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
Mocnym akcentem wchodzi w 2025 rok Spółka Restrukturyzacji Kopalń. Odzwierciedleniem rewolucyjnych przemian jest nowe logo. Zmiany wprowadzają również spółkę w jubileusz 25-lecia.
Dotychczasowy znak firmowy Spółki Restrukturyzacji Kopalń zastępuje nowoczesne logo. To najważniejszy element w tożsamości i identyfikacji spółki. Wyróżniają go prostota, łatwość zapamiętania i oczywiste odwołanie się do prowadzonej działalności. A ta zasadza się na nowym otwarciu powiązanym z polityką sprawiedliwej transformacji i uwalnianiu posiadanych aktywów, coraz intensywniej pobudzających procesy rozwojowe.
Będąc dysponentem prawie trzech tysięcy hektarów SRK odgrywa kluczową rolę w procesie transformacji regionu. To nowa filozofia działania, dynamizująca wszystkie te procesy, której odzwierciedleniem jest nowo opracowany System Identyfikacji Wizualnej. Buduje on na nowo świadomość marki, jaką jest SRK. To wszystko właśnie zawiera symbolika nowego logo spółki, wskazująca wprost na kierunek przemian i rolę, jaką ma odegrania.
Jakie jest zatem nowe logo? Od razu w oczy rzuca się sygnet, czyli symbol graficzny w kształcie kwadratu. Oznacza on aktywa spółki. Tworzy go strzałka odzwierciedlająca drogę od przejęcia pokopalnianego mienia, poprzez rewitalizację, po tworzenie możliwości ich ponownego zagospodarowania. To z kolei otwiera drogę rozwoju nowym właścicielom. Dlatego też sygnet jest niedomknięty. Puentą całego procesu jest slogan marki - KIERUNEK PRZEMIAN. Logotypem - akronim nazwy firmy - SRK. Zastosowana kolorystyka górnicza czyli zieleń i czerń nawiązuje do tradycji spółki.
Dodatkowo wprowadzone do użycia zostają warianty logotypu w wersjach skróconej oraz z pełną nazwą spółki (stosowane w uzasanionych przypadkach).
System Identyfikacji Wizualnej określa szczegółowe zasady stosowania nowego znaku firmowego, takie jak: wymiarowanie, pole ochronne, rozmiary, proporcje, wielkości, możliwości i warunki stosowania, formy i warianty, kolorystyka itp. Dokument szczegółowo określa też zasady typograficzne i kolorystyczne. Definiuje materiały wizerunkowe i akcydensy.
Wizerunkowa transformacja potwierdza, że wyznaczony przez SRK kierunek przemian będzie kontynuowany i w kolejnych latach działalności dynamizowany.
Pliki z nowym Systemem Identyfikacji Wizualnej SRK S.A. są dostępne na stronie spółki w zakładce MEDIA -> Do pobrania.