Brak wpisów.

SPRZEDAŻ MIESZKAŃ ZAKŁADOWYCH Z BONIFIKATĄ! | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/SPRZEDAŻ MIESZKAŃ ZAKŁADOWYCH Z BONIFIKATĄ!

SPRZEDAŻ MIESZKAŃ ZAKŁADOWYCH Z BONIFIKATĄ!

4 Kwietnia 2024

Chęć dialogu, wyjście naprzeciw potrzebom lokatorów i stworzenie lepszych warunków życia. Spółka Restrukturyzacji Kopalń stawia na zupełnie nowe otwarcie w sprawach wykupu mieszkań zakładowych. Mogą one trafić w ręce lokatorów z odpowiednią bonifikatą sięgającą nawet 95 procent.

O nowych założeniach w administrowaniu majątkiem oraz o gwarancjach Zarządu dotyczących wykupu poinformował w środę 3 kwietnia, podczas spotkania z mieszkańcami Gliwic-Sośnicy, Jarosław Wieszołek, nowy Prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A.

- Obieramy nowy kierunek i chcemy wreszcie wywiązać się z obietnic wielokrotnie składanych lokatorom. Chcemy, aby te mieszkania w końcu trafiły do osób, którym się one po prostu należą - powiedział Prezes SRK.

Ponadto zapewnił o racjonalnym wydzielaniu działek dla lepszego komfortu mieszkańców, a także o możliwości sprzedaży gruntów, na których posadowione są pozakładowe garaże. Poruszono również sprawy związane z własnością dróg wewnętrznych i ich administrowaniem.

Prezes SRK zaproponował stworzenie harmonogramu, według którego prowadzone będą procedury dla wybranych lokalizacji. W pierwszej kolejności działania obejmą lokale przy ul. Wiślanej w Gliwicach, gdzie konkretne procedury rozpoczęto już w 2022 roku.

Łączna bonifikata przy wykupie mieszkania zakładowego to maksymalnie 95 proc. wartości rynkowej. Zasady te są regulowane przez zapisy ustawy z 15 grudnia 2000 r. o zasadach zbywania mieszkań będących własnością przedsiębiorstw państwowych, niektórych spółek handlowych z udziałem Skarbu Państwa, państwowych osób prawnych oraz niektórych mieszkań będących własnością Skarbu Państwa oraz ustawę z 12 października 1994 r. o zasadach przekazywania zakładowych budynków mieszkalnych przez przedsiębiorstwa państwowe.

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry