Nie tylko 1 procent, lecz także stała pomoc | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/Nie tylko 1 procent, lecz także stała pomoc

Nie tylko 1 procent, lecz także stała pomoc

27 Stycznia 2020

Fundacja Rodzin Górniczych jako organizacja pożytku publicznego od 2004 roku - Nr KRS 0000127003, dziękuje za dotychczasowe zaufanie i przekazane w odpisach wsparcie w postaci 1% podatku. Taka sama akcja odbywa si.e także w roku bieżącym (deklaracje podatkowe za 2019) .

Fundacja wspiera będące w trudnej sytuacji zdrowotnej i materialnej rodziny górnicze. Stypendia są wsparciem dla uczącej się dzieci i młodzieży. Fundacja pomaga też poprzez dofinansowania wyjazdów i zabiegów rehabilitacyjnych, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, zabiegów operacyjnych, wyjazdów edukacyjno-wypoczynkowych dla sierot.

W 2019 roku dzięki wsparciu przede wszystkim środowiska górniczego fundacja przekazała ponad 200 zapomóg na łączną kwotę prawie 365 tys. zł, pomagając w sfinansowaniu leczenia, rehabilitacji i zakupów sprzętów medycznych i rehabilitacyjnych. Wypłacono ponad 140 podopiecznym stypendia o wartości ponad 460 tys. zł. Dofinansowane zostały też pobyty rehabilitacyjne oraz dla dzieci i młodzieży wyjazdy w okresie ferii zimowych i letnich.
- Naszą pomoc kierujemy do rodzin poszkodowanych w tragediach górniczych, starając się im pomóc w codziennym bycie i w ułożeniu przyszłości. Zarówno wdowy, obarczone często ponad miarę trudem utrzymania rodziny, jak i poszkodowani w wypadkach w pracy górnicy, a także niepełnosprawni nasi podopieczni wymagają, aby otoczyć ich opieką i pomóc. Jesteśmy w najtrudniejszych chwilach - po wypadku, w chorobie - mówi prezes FRG, Ryszard Wyględacz

Aby przekazać 1% na Fundację Rodzin Górniczych wystarczy wejść na stronę Fundacji https://fundacjafrg.pl gdzie dostępny jest bezpłatny program do rozliczania PIT, który automatycznie przekazuje 1% podatku na rzecz tej fundacji lub jej podopiecznych. Pomoc można przekazać na cele statutowe Fundacji lub na wybranego podopiecznego, któremu przekazane zostaną zebrane środki. Fundacja pomaga wielu dorosłym i dzieciom, którzy wymagają wsparcia w leczeniu, rehabilitacji czy też sfinansowaniu zabiegów medycznych nie objętych finansowaniem NFZ.

Można też wypełnić odpowiednie pola w swoim arkuszu PIT. W przypadku formularza PIT-37 w rubryce 132 należy wpisać Nr KRS 0000127003. Osoby osiągające wyłącznie dochody z tytułu renty bądź emerytury wypełniają tylko jednostronicowe oświadczenie o przekazaniu 1% podatku - formularz PIT-OP.

Aby Urząd Skarbowy udostępnił Państwa imię, nazwisko i adres do wiadomości Fundacji należy zaznaczyć w formularzu - Wyrażam zgodę.

Wsparcie na działalność statutową Fundacji Rodzin Górniczych można również przekazać poprzez darowiznę na konto bankowe: PKO BP 41 1020 2313 0000 3802 0349 5611, lub organizując zbiórki publiczne podczas festynów, konferencji, itp.

Na spotkaniu zarządu SRK z organizacjami związkowymi, 15 stycznia 2020 zaproponowano, aby pracownicy, którzy chcieliby udzielić pomocy Fundacji mogli to zrobić przez złożenie deklaracji składki na Fundację Rodzin Górniczych. Składka będzie potrącana miesięcznie z wynagrodzenia pracownika. Formularze deklaracji przesłano e-mailami pracownikom, są też dostępne pośrednictwem służb zatrudnieniowo - płacowych. Złożone deklaracje podpisane przez pracowników należy przekazać do osób, które w oddziałach naliczają wynagrodzenia.

 

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
png Fundacja Rodzin Górniczych apeluje 1.26MB Plik: Fundacja Rodzin Górniczych apeluje

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry