Nazwa kopalni zniknęła z dachu dyrekcji Wieczorka | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/Nazwa kopalni zniknęła z dachu dyrekcji Wieczorka/Remont dachu dyrekcji kopalni Wieczorek

Nazwa kopalni zniknęła z dachu dyrekcji Wieczorka

12 Lutego 2020

Przeciekający od lat dach budynku dyrekcji kopalni Wieczorek doczekał wreszcie remontu. Przy wszystkich większych deszczach zalewana była górna kondygnacja. Należało też dostosować dach do nowych przepisów, związanych z zaleganiem śniegu.

W trakcie wykonywania dokumentacji stanu faktycznego okazało się, że niezbędne będą też roboty dodatkowe. Budynek dyrekcji został zabezpieczony z zewnątrz i przez okres prac nie będzie możliwości parkowania bezpośrednio pod nim. Wszystkie roboty prowadzone są oczywiście zgodnie z pozwoleniem wydanym przez Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach. Winny zostać zakończone do końca 3. kwartału tego roku.

Największe zainteresowanie remontem pojawiło się w związku z demontażem umieszczonego na dachu blaszanego napisu „„Kopalnia Wieczorek”, po lewej stronie którego znajdował się emblemat odznaczenia Orderu Sztandaru Pracy.

Litery tworzące napis zostały starannie zdemontowane i zabezpieczone. Konserwator nie wpisał wymogu przywrócenia nazwy w dotychczasowym miejscu. Trudno dzisiaj powiedzieć czy napis wróci tam skąd go zdjęto, czy zostanie umieszczony na którymś z innych budynków kopalni.
O przekazanie go wystąpiło do kopalni Muzeum Historii Katowic.

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry