U nas na Facebooku..

TO NIE ŻART! Gaszenie hałdy Pokój na finiszu💦🔥 ➡️Zgodnie z deklaracjami złożonymi mieszkańcom jeszcze przed Wielkanocą🐣 zakończą się prace gaśnicze, które generują uciążliwe zadymienie. 👉🏻Wykonawca rozpoczyna w tym tygodniu działania na ostatnim, najbardziej zapożarowanym fragmencie zwałowiska - przy straży pożarnej. 📺SZCZEGÓŁY W NAGRANIU! Podsumowując, w najbliższych dniach trzeba się spodziewać dużej ilości dymu. Wykonawca zapewnia jednak, że skończy te prace możliwie najszybciej, co skutecznie zlikwiduje zapożarowanie hałdy. Później zajmie się ponownym formowaniem terenu. RUDA Śląska Michał Pierończyk - Prezydent Miasta Ruda Śląska 2025-04-01 10:36:12

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

👉🏻28 marca 2025 roku, 80 lat po dramatycznym pojmaniu i wywiezieniu do obozów pracy całej zmiany górników z kopalni Bobrek, odbyły się uroczystości rocznicowe. Wśród gości również rodziny deportowanych górników⚒️. 📺Zapraszamy do obejrzenia reportażu z tego wydarzenia, którego SRK była współorganizatorem wraz z Aleksandra Poloczek - Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Muzeum PRL-u, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Marii Konopnickiej w Bytomiu, Węglokoks Kraj Sp. z o.o. KWK "Bobrek-Piekary" i Miasto Bytom. 🏫Przypomnijmy, wczoraj w cechowni Kopalni Bobrek upamiętniono ofiary radzieckiego aparatu zbrodni. Odsłonięto tablicę pamiątkową, a dzieci z SP16 w Bytomiu-Bobrku przygotowały inscenizację. Stanęła też okolicznościowa wystawa o Tragedii Górnośląskiej od Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach. 2025-03-29 17:30:00

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

Z SZOLI DO ŁAGRU⛓️ Wysłani w zapomnienie do morderczych obozów pracy. Komunizm latami zamykał usta i kazał zapomnieć. Teraz region pamięta, a o Tragedii Górnośląskiej mówi się głośno📢 👉🏻W kopalni Bobrek dziś uroczystości rocznicowe. Odsłonięto tablicę upamiętniającą ofiary radzieckiego terroru. To było jedno z najtragiczniejszych wydarzeń Tragedii Górnośląskiej. ⛏️Kilkuset górników Kopalni Bobrek po skończonej „szychcie” zamiast do domu, trafiło do obozów pracy. 28 marca 1945 roku, cała zmiana, która wyjechała na powierzchnię, została zatrzymana przez radzieckich żołnierzy i wywieziona do przymusowych robót w głąb Związku Radzieckiego. Jechali tygodniami, w nieludzkich warunkach. Bydlęce wagony wypełnione były cierpieniem i śmiercią. 🗓️W 80 lat od tych tragicznych wydarzeń Bytom upamiętnił ich los w ramach obchodów rocznicy Tragedii Górnośląskiej. ➡️ Uroczystości w cechowni Kopalni Bobrek rozpoczęła inscenizacja w wykonaniu dzieci ze Szkoła Podstawowa nr 16 im. Marii Konopnickiej w Bytomiu oraz recytacja wiersza „List do ojca” przez nauczyciela SP16 - Adama Stanka. Następnie uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową przed którą złożono kwiaty i zapalono znicze🪔 📽️W ramach obchodów obyła się też projekcja filmu „Tragedia Górnośląska 1945” w reżyserii Aleksandry Fudali-Barańskiej i Adama Turuli, wyprodukowanego dla Muzeum Historii Polski. Dodatkowo można było zobaczyć okolicznościową wystawę udostępnioną przez Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach. ✅Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Bytom, Aleksandra Poloczek - Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Spółka Restrukturyzacji Kopalń, Węglokoks Kraj Sp. z o.o. KWK "Bobrek-Piekary" oraz Fundacja Minionej Epoki – Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej. 2025-03-28 18:37:59

NIE ZWALNIAMY TEMPA | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/NIE ZWALNIAMY TEMPA

NIE ZWALNIAMY TEMPA

12 Września 2024

Spółka Restrukturyzacji Kopalń, wspierając rozwój Goczałkowic-Zdroju, przekazała w formie darowizny tereny o powierzchni półtora hektara. Dzięki temu gmina może rozbudować ważną dla mieszkańców infrastrukturę.


Bezpłatne przekazanie dotyczy 8 działek. To łącznie 1,5 ha o wartości przeszło 230 tys. zł. Znajduje się tam również przepompownia ścieków, obsługująca teren zamieszkały przez 1200 osób, gdzie zlokalizowanych jest 340 punktów odbioru ścieków. Dzięki darowiźnie gmina Goczałkowice-Zdrój będzie mogła dążyć do budowy instalacji fotowoltaicznej, która miałaby zasilać przepompownię.

- Cieszę się, że możemy sfinalizować nasze wieloletnie starania o uregulowanie statusu tych nieruchomości. To pozwoli nam m.in. na aplikowanie o środki zewnętrzne i modernizację przepompowni „Dębowa”, na terenie Kolonii Brzozowej - mówi Gabriela Placha, wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój.

To kolejny ruch SRK wpisujący się w strategię uwalniania terenów pogórniczych.

- Jak obiecaliśmy, tak robimy i realizujemy przyjęte cele. Sukcesywnie przekazujemy gminom pozostający w gestii SRK pogórniczy majątek. Po prostu oddajemy go lokalnym społecznościom. Jako donator terenów, obiektów i infrastruktury pogórniczej jesteśmy zdeterminowani, by konsekwentnie wspierać lokalne samorządy - zapewnia Jarosław Wieszołek, prezes SRK.

Darowizna Spółki Restrukturyzacji Kopalń dla Goczałkowic-Zdroju, to ważny ruch w kierunku rozwoju gminy słynącej z uzdrowiska, które każdego roku odwiedza nawet 10 tys. kuracjuszy z całego kraju. W Goczałkowicach leczone są choroby narządu ruchu, naczyń obwodowych, laryngologiczne. Prowadzona jest też rehabilitacja osób z cukrzycą i oferowane są zabiegi krioterapeutyczne.

Od solanek do uzdrowiska
Uzdrowiskowa historia Goczałkowic-Zdroju sięga XIX wieku, kiedy to w poszukiwaniu pokładów soli natrafiono na bogate złoża solanki jodowo-bromowej. Odkrycie to zaowocowało wybudowaniem pierwszych obiektów, jak m.in. Starego Domu Zdrojowego, małych łazienek i pijalni wód leczniczych. Goczałkowice-Zdrój, to jedno z dwóch uzdrowisk w województwie śląskim. Status taki posiada również Ustroń.

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry