Makoszowy - wspomnienie tragedii i spotkanie z ostatnim żyjącym uczestnikiem tamtej katastrofy | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/Makoszowy - wspomnienie tragedii i spotkanie z ostatnim żyjącym uczestnikiem tamtej katastrofy/Makoszowy - 63 rocznica

Makoszowy - wspomnienie tragedii i spotkanie z ostatnim żyjącym uczestnikiem tamtej katastrofy

27 Sierpnia 2021

W przeddzień 63. rocznicy katastrofy w kopalni Makoszowy, gdzie podczas pożaru pod ziemią i w następstwie odniesionych obrażeń oraz zaczadzenia śmierć poniosło 78 górników (28.08.1958) przedstawiciele władz Spółki Restrukturyzacji Kopalń, obecnego kierownictwa kopalni i związkowcy uczcili pamięć tych, którzy wówczas zginęli.

Pod pomnikiem usytuowanym naprzeciwko budynku dyrekcji kopalni złożono kwiaty, postawiono zapalone znicze, honory oddaly poczty sztandarowe.

Po krótkiej uroczystości z ostatnim żyjącym uczestnikiem  katastrofy - p. Zygmuntem Piotrowskim  rozmawiali prezesi zarządu SRK - Janusz Gałkowski i Janusz Smoliło oraz naczelny inżynier kopalni Marek Możdżonek.  Ponad 85-letni emeryt górniczy wspominał tamto zdarzenie, drogę do pracy, co działo się z nim pod ziemią, w jaki sposób zdołał się ewakuować. Szczególnie trudnym było wspomnienie tych z jego ówczesnych kolegów z pracy, którzy zginęli zaczadzeni, oczekując na obiecaną pomoc, która dotarła gdy większość z nich już nie żyła.

(więcej o samej tragedii, jej przyczynach i następstwach:  https://www.energetyka24.com/tragedia-ktora-obnazyla-patologie-prl-mija-61-lat-od-katastrofy-w-kopalni-makoszowy)

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry