TO NIE ŻART! Gaszenie hałdy Pokój na finiszu💦🔥 ➡️Zgodnie z deklaracjami złożonymi mieszkańcom jeszcze przed Wielkanocą🐣 zakończą się prace gaśnicze, które generują uciążliwe zadymienie. 👉🏻Wykonawca rozpoczyna w tym tygodniu działania na ostatnim, najbardziej zapożarowanym fragmencie zwałowiska - przy straży pożarnej. 📺SZCZEGÓŁY W NAGRANIU! Podsumowując, w najbliższych dniach trzeba się spodziewać dużej ilości dymu. Wykonawca zapewnia jednak, że skończy te prace możliwie najszybciej, co skutecznie zlikwiduje zapożarowanie hałdy. Później zajmie się ponownym formowaniem terenu. RUDA Śląska Michał Pierończyk - Prezydent Miasta Ruda Śląska 2025-04-01 10:36:12
👉🏻28 marca 2025 roku, 80 lat po dramatycznym pojmaniu i wywiezieniu do obozów pracy całej zmiany górników z kopalni Bobrek, odbyły się uroczystości rocznicowe. Wśród gości również rodziny deportowanych górników⚒️. 📺Zapraszamy do obejrzenia reportażu z tego wydarzenia, którego SRK była współorganizatorem wraz z Aleksandra Poloczek - Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Muzeum PRL-u, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Marii Konopnickiej w Bytomiu, Węglokoks Kraj Sp. z o.o. KWK "Bobrek-Piekary" i Miasto Bytom. 🏫Przypomnijmy, wczoraj w cechowni Kopalni Bobrek upamiętniono ofiary radzieckiego aparatu zbrodni. Odsłonięto tablicę pamiątkową, a dzieci z SP16 w Bytomiu-Bobrku przygotowały inscenizację. Stanęła też okolicznościowa wystawa o Tragedii Górnośląskiej od Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach. 2025-03-29 17:30:00
Z SZOLI DO ŁAGRU⛓️ Wysłani w zapomnienie do morderczych obozów pracy. Komunizm latami zamykał usta i kazał zapomnieć. Teraz region pamięta, a o Tragedii Górnośląskiej mówi się głośno📢 👉🏻W kopalni Bobrek dziś uroczystości rocznicowe. Odsłonięto tablicę upamiętniającą ofiary radzieckiego terroru. To było jedno z najtragiczniejszych wydarzeń Tragedii Górnośląskiej. ⛏️Kilkuset górników Kopalni Bobrek po skończonej „szychcie” zamiast do domu, trafiło do obozów pracy. 28 marca 1945 roku, cała zmiana, która wyjechała na powierzchnię, została zatrzymana przez radzieckich żołnierzy i wywieziona do przymusowych robót w głąb Związku Radzieckiego. Jechali tygodniami, w nieludzkich warunkach. Bydlęce wagony wypełnione były cierpieniem i śmiercią. 🗓️W 80 lat od tych tragicznych wydarzeń Bytom upamiętnił ich los w ramach obchodów rocznicy Tragedii Górnośląskiej. ➡️ Uroczystości w cechowni Kopalni Bobrek rozpoczęła inscenizacja w wykonaniu dzieci ze Szkoła Podstawowa nr 16 im. Marii Konopnickiej w Bytomiu oraz recytacja wiersza „List do ojca” przez nauczyciela SP16 - Adama Stanka. Następnie uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową przed którą złożono kwiaty i zapalono znicze🪔 📽️W ramach obchodów obyła się też projekcja filmu „Tragedia Górnośląska 1945” w reżyserii Aleksandry Fudali-Barańskiej i Adama Turuli, wyprodukowanego dla Muzeum Historii Polski. Dodatkowo można było zobaczyć okolicznościową wystawę udostępnioną przez Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach. ✅Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Bytom, Aleksandra Poloczek - Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Spółka Restrukturyzacji Kopalń, Węglokoks Kraj Sp. z o.o. KWK "Bobrek-Piekary" oraz Fundacja Minionej Epoki – Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej. 2025-03-28 18:37:59
COVID 19 - przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
W ostatnim okresie odnotowano znacznydobowy wzrost zakażeń SARS-CoV-2, co potwierdzają bezpośrednio dane statystyczne Ministerstwa Zdrowia ( na dzień 12 stycznia 2022 r.- odnotowano 16.878 dziennych przypadków osób zakażonych ).
Bezspornie najskuteczniejszym sposobem walki z rozprzestrzenianiem się wirusa jest m.in. zachowanie dystansu społecznego, ograniczanie kontaktów, utrzymanie higieny, jak też co istotne stosowanie środków ochrony indywidualnej.
Z tych też powodów, realizując polecenie Zarządu SRK SA, mam obowiązek przypomnieć wszystkim dyrektorom oraz kierownikom komórek organizacyjnych SRK SA o tym, iż organizacja funkcjonowania Spółki winna zabezpieczać bezpieczeństwo przedsiębiorstwa - z szczególnym uwzględnieniem ochrony zdrowia pracowników.
Zarząd SRK S.A. przypomina, iż w Spółce nadal obowiązują ograniczenia związane z zapobieganiem i przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.
Do zasad reżimu sanitarnego należą:
1. Dystans
Obowiązek utrzymania co najmniej 1,5-metrowej odległości między osobami pracującymi w jednym pomieszczeniu oraz przemieszczającymi się w ciągach komunikacyjnych.
2. Dezynfekcja
Obowiązkowa dezynfekcja rąk przed wejściem na teren Spółki. Dezynfekcja (odkażanie) rąk są najważniejszymi czynnościami w zapobieganiu zakażeniom. Zabiegi higieniczne rąk redukują znacznie ryzyko przeniesienia mikroorganizmów patogennych.3. Maseczka Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych Spółki (ciągi komunikacyjne, sale konferencyjne) jest obowiązkowe!
Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Chusty, przyłbice i szalki nie są dozwolone, ponieważ nie spełniają swojej podstawowej funkcji, czyli nie chronią przed wirusem.
Na terenie kraju funkcjonuje „Narodowy Program Sczepień przeciwCOVID-19”, którego działania mają zagwarantować przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych szczepień wśród obywateli Polski.
Realizując polecenie Zarządu SRK SA zwracam się do Państwa o bieżący nadzór nad realizacją przestrzegania zasad reżimu sanitarnego, jak też rozpropagowanie informacji dotyczących profilaktyki wśród podległych pracowników. Zgodnie z wytycznymi należyteż dokonywać cyklicznych dezynfekcji „klatek zjazdowych” oraz ciągów komunikacyjnych w budynkach Spółki.
Biuro Bezpieczeństwa, Kontroli Wewnętrznej i Audyturealizować będzie kontrole w zakresie stosowania zasad zapobiegania ryzykom rozprzestrzeniania się wirusa - pozwalające jednocześnie na ocenę stopnia weryfikacji dotychczasowych działań.
Dyrektor Biura Bezpieczeństwa, Kontroli Wewnętrznej i Audytu
Maciej Stańczyk
Format | Nazwa pliku | Rozmiar | Pobierz |
---|---|---|---|
Pismo do kierowników jednostek organizacyjnych SRK SA | 110.44KB | Plik: Pismo do kierowników jednostek organizacyjnych SRK SA |