🇪🇺Rozpoczął się 17. Europejski Kongres Gospodarczy European Economic Congress, czyli największe wydarzenie biznesowe w Europie Centralnej. Spółka Restrukturyzacji Kopalń, jako kluczowa spółka i lider w procesie transformacji regionu bierze udział w tym ważnym wydarzeniu❕ ✅Od 23 do 25 kwietnia Katowice - oficjalny profil miasta i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach będą stolicą ważnych gospodarczo debat i platformą do wymiany doświadczeń. 📣Przypominamy też, że Prezes SRK wystąpi w roli eksperta. O procesach prowadzonej transformacji szczegółowo opowie trzeciego dnia kongresu prezes Jarosław Wieszołek w ramach panelu INFRASTRUKTURA POPRZEMYSŁOWA 👉🏻| Piątek 25 kwietnia | 13:30-15:00 | sala balowa C | 🎥Transmisja online na stronie organizatora. Spotkajmy się na #EEC2025! Ministerstwo Przemysłu Wojciech Saługa - Marszałek Województwa Śląskiego Wojewoda Śląski GZM. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia 2025-04-23 11:13:00
O KIERUNKU PRZEMIAN NA #EEC ✅Spółka Restrukturyzacji Kopalń, jako kluczowa spółka i lider procesu transformacji w regionie, weźmie udział w 17. European Economic Congress (EEC) w Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. 👉🏻 O procesach prowadzonej transformacji szczegółowo opowie 𝗽𝗿𝗲𝘇𝗲𝘀 𝗦𝗥𝗞 Jarosław Wieszołek w ramach panelu: 𝗜𝗡𝗙𝗥𝗔𝗦𝗧𝗥𝗨𝗞𝗧𝗨𝗥𝗔 𝗣𝗢𝗣𝗥𝗭𝗘𝗠𝗬𝗦Ł𝗢𝗪𝗔 —> Piątek 25.04 | 13:30-15:00 | sala balowa C 📣 Spotkajmy się na #EEC2025❗️ 📺Transmisję z wydarzenia będziecie mogli zobaczyć za pośrednictwem strony internetowej organizatora⤵️ >>> link w komentarzu <<< 2025-04-17 12:54:33
⚒️PATRONKA SKOŃCZYŁA SWOJĄ SZYCHTĘ Przez lata chroniła pracujących pod ziemią górników. Teraz wyjechała na powierzchnię, bo swoją szychtę skończyła. 👉🏻Figura św. Barbary z szybu Bolko - dawnej kopalni rud cynku i ołowiu w Bytomiu - stanęła w nowym miejscu. ➡️Szyb Bolko w Miasto Bytom funkcjonuje w strukturach Spółki Restrukturyzacji Kopalń od 31 grudnia 2020 roku. W związku z realizowaną przez SRK zmianą modelu odwadniania, dotychczasową przepompownię przekształcano w pompownię głębinową. To oznaczało likwidację podziemnej infrastruktury, stąd też decyzja o przenosinach figury św. Barbary, która trafiła do dyrekcji Centralnego Zakładu Odwadniania Kopalń w Czeladzi – oddziału SRK odpowiedzialnego za pompowanie wód kopalnianych. ℹ️ Górnicza patronka znajdowała się do tej pory ponad 100 m pod ziemią, w hali sprężarek szybu Bolko na poziomie 124,9 m. ✅Spółka Restrukturyzacji Kopalń od lat aktywnie wspiera lokalną kulturę pieczołowicie pielęgnując wyjątkową historię górnictwa w Polsce⤵️ 🗃️Więcej na temat przekazanych pamiątek górniczych przeczytacie w najnowszym wpisie na naszej stronie internetowej. Link w komentarzu. 2025-04-11 14:20:14
TERENY DLA ROZWOJU | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
SRK jest kluczowym podmiotem w procesie transformacji regionu. Poprzemysłowe tereny, którymi dysponuje spółka, mają ogromny potencjał. Dla pobudzenia rozwoju gospodarczego oferujemy do sprzedaży kolejne nieruchomości.
Od początku roku do października SRK sprzedała ponad 43 hektary za 41 mln zł netto. To nieruchomości przeznaczone pod działalność komercyjną.
Jedną z większych transakcji była sprzedaż terenu po byłej KWK Makoszowy w Zabrzu pod działalność logistyczną w zakresie magazynowania, transportu i usług towarzyszących - między innymi w branży automotive. Sprzedano również nieruchomości w Chorzowie, Bolęcinie, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Sosnowcu i Katowicach.
- Zmieniliśmy zasady. Uważamy, że wszystkie aktywa, zwłaszcza nieruchomości, które mogą znaleźć nowego użytkownika, a są w naszych zasobach, będą przeznaczone do sprzedaży. Zależy nam na tym, by wykorzystywać te nieruchomości w procesie transformacji regionu. Robimy to w zasadzie w dwóch obszarach, czyli przeznaczamy te tereny dla przedsiębiorców, jak i dla jednostek samorządu terytorialnego - mówi Jarosław Wieszołek, prezes SRK.
W najbliższych tygodniach nowych nabywców w Gliwicach, Jaworznie, Świętochłowicach, Jastrzębiu-Zdroju i Rudzie Śląskiej znajdzie kolejnych blisko 70 hektarów nieruchomości za niemal 50 mln złotych netto. W puli trwających przetargów jest następnych 150 ha. Największy obszar stanowią działki w stolicy aglomeracji śląskiej. Mowa o terenach po byłej kopalni Boże Dary w Katowicach. To teren atrakcyjny inwestycyjnie, który już przyciąga wielu przedsiębiorców.
Spółka Restrukturyzacji Kopalń konsekwentnie realizuje politykę rządu. Najlepszym przykładem tego działania jest uwalnianie aktywów, które mogą wręcz zdecydować o rozwoju aktywności ekonomicznej Śląska i generować nowe miejsca pracy.