𝔾ó𝕣𝕟𝕚𝕜ó𝕨 ś𝕨𝕚ę𝕥𝕠 𝟜 𝕘𝕣𝕦𝕕𝕟𝕚𝕒, 𝕥𝕠 𝕨ł𝕒ś𝕟𝕚𝕖 𝔹𝕒𝕣𝕓ó𝕣𝕜𝕒. ℤ 𝕥𝕖𝕛 𝕠𝕜𝕒𝕫𝕛𝕚 ℤ𝕒𝕣𝕫ą𝕕 𝕊𝕡ół𝕜𝕚 ℝ𝕖𝕤𝕥𝕣𝕦𝕜𝕥𝕦𝕣𝕪𝕫𝕒𝕔𝕛𝕚 𝕂𝕠𝕡𝕒𝕝ń 𝕠𝕣𝕒𝕫 𝕡𝕣𝕒𝕔𝕠𝕨𝕟𝕚𝕔𝕪 𝕤𝕜ł𝕒𝕕𝕒𝕛ą 𝕟𝕒𝕛𝕤𝕖𝕣𝕕𝕖𝕔𝕫𝕟𝕚𝕖𝕛𝕤𝕫𝕖 ż𝕪𝕔𝕫𝕖𝕟𝕚𝕒. 𝕎𝕚𝕖𝕝𝕦 𝕤𝕦𝕜𝕔𝕖𝕤ó𝕨, 𝕫𝕕𝕣𝕠𝕨𝕚𝕒 𝕠𝕣𝕒𝕫 𝕡𝕠𝕞𝕪ś𝕝𝕟𝕠ś𝕔𝕚 𝕨 ż𝕪𝕔𝕚𝕦 𝕣𝕠𝕕𝕫𝕚𝕟𝕟𝕪𝕞 𝕚 𝕠𝕤𝕠𝕓𝕚𝕤𝕥𝕪𝕞. ℕ𝕚𝕖𝕔𝕙 𝕔𝕚ęż𝕜𝕒 𝕚 𝕠𝕕𝕡𝕠𝕨𝕚𝕖𝕕𝕫𝕚𝕒𝕝𝕟𝕒 𝕡𝕣𝕒𝕔𝕒 𝕓ę𝕕𝕫𝕚𝕖 𝕫𝕒𝕨𝕤𝕫𝕖 𝕓𝕖𝕫𝕡𝕚𝕖𝕔𝕫𝕟𝕒 𝕚 𝕡𝕣𝕫𝕪𝕟𝕠𝕤𝕫ą𝕔𝕒 𝕤𝕒𝕥𝕪𝕤𝕗𝕒𝕜𝕔𝕛ę. 𝔹𝕒𝕣𝕓𝕒𝕣𝕒 Ś𝕨𝕚ę𝕥𝕒 𝕠 𝕘ó𝕣𝕟𝕚𝕜𝕒𝕔𝕙 𝕡𝕒𝕞𝕚ę𝕥𝕒! – 𝕘ł𝕠𝕤𝕚 𝕤𝕥𝕒𝕣𝕖 𝕡𝕣𝕫𝕪𝕤ł𝕠𝕨𝕚𝕖, 𝕟𝕚𝕖𝕔𝕙 𝕨𝕚ę𝕔 𝕡𝕒𝕥𝕣𝕠𝕟𝕜𝕒 𝕘ó𝕣𝕟𝕚𝕔𝕫𝕖𝕘𝕠 𝕤𝕥𝕒𝕟𝕦 𝕞𝕒 𝕟𝕒𝕤 𝕨𝕤𝕫𝕪𝕤𝕥𝕜𝕚𝕔𝕙 𝕨 𝕠𝕡𝕚𝕖𝕔𝕖. 𝕊𝕫𝕔𝕫ęść 𝔹𝕠ż𝕖! 2024-12-04 09:18:55
SRK KLUCZEM DO TRANSFORMACJI REGIONU 🆕 Blisko trzy tysiące hektarów, gdzie mogą powstać nowe inwestycje. Spółka Restrukturyzacji Kopalń odgrywa kluczową rolę w procesie transformacji regionu. Tę pozycję buduje i umacnia od kwietnia, kiedy nowy prezes „wyjął z zamrażarki” cenne gospodarczo i społecznie aktywa. To właśnie kierunek przemian w jakim zmierza SRK. - 𝘞 𝘰𝘥𝘳óż𝘯𝘪𝘦𝘯𝘪𝘶 𝘰𝘥 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘻𝘦𝘥𝘯𝘪𝘤𝘩 𝘸ł𝘢𝘥𝘻 𝘚𝘙𝘒, 𝘯𝘪𝘦 „𝘬𝘰𝘯𝘴𝘦𝘳𝘸𝘶𝘫𝘦𝘮𝘺” 𝘱𝘰𝘨ó𝘳𝘯𝘪𝘤𝘻𝘦𝘨𝘰 𝘮𝘢𝘫ą𝘵𝘬𝘶, 𝘢𝘭𝘦 𝘰𝘵𝘸𝘪𝘦𝘳𝘢𝘮𝘺 𝘨𝘰 𝘯𝘢 𝘪𝘯𝘸𝘦𝘴𝘵𝘺𝘤𝘫𝘦. 𝘋𝘻𝘪𝘢ł𝘢𝘮𝘺 𝘯𝘢 𝘳𝘻𝘦𝘤𝘻 𝘳𝘰𝘻𝘸𝘰𝘫𝘶 𝘳𝘦𝘨𝘪𝘰𝘯𝘶 𝘪 𝘥𝘭𝘢 𝘱𝘰𝘱𝘳𝘢𝘸𝘺 ż𝘺𝘤𝘪𝘢 𝘮𝘪𝘦𝘴𝘻𝘬𝘢ń𝘤ó𝘸. 𝘜𝘸𝘢ż𝘢𝘮𝘺, ż𝘦 𝘸𝘴𝘻𝘺𝘴𝘵𝘬𝘪𝘦 𝘯𝘢𝘴𝘻𝘦 𝘢𝘬𝘵𝘺𝘸𝘢, 𝘻𝘸ł𝘢𝘴𝘻𝘤𝘻𝘢 𝘯𝘪𝘦𝘳𝘶𝘤𝘩𝘰𝘮𝘰ś𝘤𝘪, 𝘬𝘵ó𝘳𝘦 𝘮𝘰𝘨ą 𝘻𝘯𝘢𝘭𝘦źć 𝘯𝘰𝘸𝘺𝘤𝘩 𝘶ż𝘺𝘵𝘬𝘰𝘸𝘯𝘪𝘬ó𝘸, 𝘱𝘰𝘸𝘪𝘯𝘯𝘺 𝘵𝘳𝘢𝘧𝘪ć 𝘥𝘰 𝘴𝘱𝘳𝘻𝘦𝘥𝘢ż𝘺 - mówi Jarosław Wieszołek, prezes SRK. 📈O dynamice tych przedsięwzięć najlepiej świadczy fakt, że przez ostatnich 10 miesięcy SRK sprzedała pod działalność komercyjną 40 hektarów atrakcyjnych działek za niemal 41 mln zł netto. A to oznacza inwestycje i nowe miejsca pracy. 👉🏻Pełna treść rozmowy z Prezesem SRK jest dostępna na naszej stronie internetowej. Link w komentarzu ⤵️ ℹ️Materiał pojawił się również w ostatnim wydaniu miesięcznika Europerspektywy, który jest już dostepny w wersji elektronicznej. 2024-12-02 12:22:26
SRK RATUJE TEREN PRZY BUKOWEJ | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
Ruszyła rekultywacja terenu przy ul. Bukowej w Rudzie Śląskiej. Celem prac jest likwidacja zapożarowania i zabezpieczenie pobliskich terenów. To kolejne miejsce na mapie regionu, gdzie Spółka Restrukturyzacji Kopalń naprawia szkody wyrządzone przez przemysł.
Prowadzone roboty wiążą się z chwilowymi niedogodnościami dla mieszkańców, ale już w przyszłym roku odczują wyraźną poprawę sytuacji. SRK jest użytkownikiem wieczystym obszaru objętego specjalistycznymi robotami, którego właścicielem jest Skarb Państwa.
Na początek przyległe tereny zabezpieczono przed rozprzestrzenianiem się zjawisk pożarowych. Powstały specjalne „ekrany izolacyjne”. Zgodnie z technologią przyjętą w projekcie, powierzchnia likwidowanych ognisk pożarowych jest w pierwszej kolejności obniżana przy użyciu spycharek. Zagrzany materiał podlega odpowiedniemu schładzaniu. Usuwanie go ze stref zapożarowanych prowadzone jest do głębokości, na której występują bezpieczne temperatury, tj. około 30 st. C. Zakończenie prac planowane jest na grudzień 2025 roku.
Przez powstające na powierzchni ternu szczeliny na powierzchnię zaczęły wydobywać się gazy pożarowe. SRK już na przełomie 2019 i 2020 roku, w trybie awaryjnym, zleciła doraźne prace zabezpieczające teren, wykonując powierzchniową okrywę izolacyjną w miejscach występowania najbardziej intensywnych zjawisk ogniowych. Teraz, w oparciu o specjalistyczną dokumentację projektową, rozpoczęto gruntowne roboty, których celem jest gaszenie oraz rekultywacja techniczna i biologiczna terenu. Ma to zminimalizować negatywne oddziaływanie na środowisko oraz poprawić warunki życia mieszkańców i użytkowników sąsiadujących z rekultywowaną działką.
Historycznie, na terenie przy ul. Bukowej znajdowała Cegielni Bielszowice. Po jej likwidacji trafiały tam odpady wydobywcze pochodzące z KWK Wawel. W 1992 r. przystąpiono do likwidacji wyrobisk dawnej cegielni przy wykorzystaniu materiałów powęglowych, zawierających sporo czynników palnych. Skutkiem tamtych działań jest powstawanie ognisk pożaru endogenicznego.