U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

FRANCISZEK W DARZE OD SRK ▶️Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. dokonuje przełomowego zwrotu w swojej działalności! Wiąże ją ściśle z polityką sprawiedliwej transformacji. To nowe otwarcie dotyczy także pozostającego w gestii SRK pogórniczego majątku - terenów i nieruchomości. Będą one sukcesywnie przekazywane gminom i oddawane lokalnym społecznościom. 👉🏻19 kwietnia SRK przekazała nieodpłatnie RUDA Śląska zabytkowy kompleks dawnego szybu Franciszek. Dziś odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezesa SRK Jarosława Wieszołka i Michał Pierończyk - Prezydent Miasta Ruda Śląska, podczas której symbolicznie przekazano akt notarialny. ℹ️Mowa o 4 działkach przy ul. Szyb Bartosza o łącznej powierzchni blisko 11,5 tysiąca metrów kwadratowych. Na tym terenie znajdują się zabytkowe obiekty maszyny wyciągowej i wieży szybu Franciszek. Najbardziej charakterystyczny jest dawny budynek remizy straży pożarnej, zwieńczony wieżą z blankami. Zabudowania nawiązują stylistycznie do architektury romańskiej i gotyckiej. Więcej informacji oraz zdjęcia z wydarzenia znajdziecie na naszej stronie internetowej. Link w komentarzu ⤵️ #współpraca #srk #rudaśląska #szybFranciszek #sprawiedliwatransformacja 2024-04-19 15:16:06

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

ZARZĄD W KOMPLECIE Rada Nadzorcza Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w dniu 19.04.2024 roku powołała Annę Bińkowską na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Ekonomiki i Finansów z dniem 6.05.2024 roku i Andrzeja Płonkę na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Likwidacji Kopalń i Gospodarki Majątkiem z dniem 22.04.2024 roku. Jednocześnie Rada Nadzorcza postanowiła o zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Innowacji Technologicznych i Zamówień. 2024-04-19 13:54:40

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

SRK WSPOMAGA TRANSFORMACJĘ REGIONU ▶️Teren po byłej Kopalni Makoszowy znów zacznie tętnić gospodarczym życiem. SRK sprzeda prywatnemu inwestorowi 6 działek oraz budynki i budowle. To szansa na nowe miejsca pracy. Inwestorem jest jeden z liderów w branży automotive. Transakcja wpisuje się w zupełnie nową politykę SRK w kwestii gospodarowania majątkiem. W tym celu odblokowywane są pokopalniane tereny, aby spółka mogła aktywnie uczestniczyć w procesie Sprawiedliwej Transformacji regionu. ❗️16 kwietnia podpisana została WARUNKOWA UMOWA SPRZEDAŻY. Nabywcą ma zostać jest STS LOGISTIC Sp. z o.o., należąca do holdingu CLIP Group S.A. To grupa podmiotów prowadząca działalność logistyczną w zakresie magazynowania, transportu i usług towarzyszących, działająca między innymi w branży automotive. 👉🏻W najbliższym czasie zostanie podpisana finalna umowa sprzedaży inwestora z SRK i KSW KOKS (jedynymi właścicielami przedmiotowych działek). ℹ️W ofercie są działki o łącznej powierzchni blisko 50 hektarów. To pierwsza sprzedaż łączona, poprzez zawarcie porozumienia z inną spółką sektora górniczego - w tym przypadku JSW KOKS S.A. Majątek SRK stanowiło 6 działek gruntu o powierzchni blisko 30 ha, 31 budynków i budowli oraz drobna infrastruktura. Z kolei JSW KOKS S.A. oferowało 2 działki gruntu o łącznym obszarze prawie 20 ha. Celem takiego działanie jest racjonalne zagospodarowanie poprzemysłowego terenu. Miasto Zabrze Nowiny Zabrzańskie Zabrze24.info Zabrze News 24zabrze Telewizja TVT Aktualności TVP3 Katowice 2024-04-17 09:35:56

POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS

POZNAJMY SIĘ! PASJONACI SĄ WŚRÓD NAS

21 Lutego 2024

Znamy się z pracy, ale nie zawsze wiemy czym nasze koleżanki i koledzy zajmują się poza firmą. A są wśród nas ludzie „pozytywnie zakręceni”. Swój wolny czas dedykują różnorodnym zainteresowaniom. Są kreatywni, zaangażowani i z wielkim oddaniem poświęcają się swoim pasjom.

 

Zapraszamy do współpracy! W ten sposób może nam się udać stworzenie cyklu publikacji - niezwykłych „wizytówek” pracowników naszej Spółki. Mamy nadzieję, że takie prezentacje będą miały walor poznawczy, spodobają się i być może staną się źródłem wielu inspiracji. To od Was zależy jak się „pozasłużbowo” zaprezentujemy!

Dziś przedstawiamy panią Marzenę Dworaczek - instruktorkę jogi, pracującą w Dziale Podatków Biura Zarządu SRK S.A.

PODRÓŻ DO ŚWIATA JOGI

Swoją podróż do świata jogi rozpoczęła wiele lat temu. Stopniowo zgłębiając jej tajniki, uzyskała stopień instruktora Hatha Jogi w Stowarzyszeniu Jogi Akademickiej prowadzonym przez prof. AWF dr. hab. Janusza Szopę.

- Kluczem do zrozumienia jogi jest odnalezienie związków pomiędzy ciałem i umysłem. Takiej równowagi, która dzięki coraz większej praktyce pozwala na odpowiednie stymulowanie ciała i jednocześnie poprawia zdrowie, dodając życiowej energii. Chodzi o zyskanie spokoju i szacunku do siebie - wyjaśnia Marzena Dworaczek.

Sumienne zgłębiając tajniki jogi odnalazła swoją drogę w systemie praktyki jogi Ashtanga Vinyasa Yoga. To technika polegająca na płynnym wykonywaniu asan (pozycji), według stałej i powtarzającej się sekwencji. Każdy ruch ciała jest ściśle połączony z kontrolą oddechu. Wiele zmieniło się, kiedy pani Marzena spotkała Beatę Darowską.

- Ta wspaniała nauczycielka umożliwiła mi wejście do magicznego świata wymagającej praktyki. Takiej pełnej uwagi, spokoju, miłości do siebie i do ciała, uczącej cierpliwości. To właśnie pod kierunkiem Beaty Darowskiej ukończyłam kursy JSY Yoga Chiksta Series - wspomina nasza koleżanka z pracy.

Ciągle rozwija swoje umiejętności. Na licznych warsztatach i spotkaniach poszerzała wiedzę z filozofii, anatomii, medytacji. Swoje bogate doświadczenie i umiejętności przekazuje na prowadzonych przez siebie zajęciach.

- Joga to mój sposób na życie, a ucząc jej, zależy mi na inspirowaniu uczniów. Lubię się przyglądać zmianom jakie w nich zachodzą. Dostrzegam jak szybko zaczynają się czuć lepiej - zarówno fizycznie, jak i psychicznie - tłumaczy.

Prowadzi zajęcia codziennie. Zarówno w systemie stacjonarnym (głównie w Bytomiu i Radzionkowie), a także za pośrednictwem Internetu.

- Mam grupy kilkuosobowe i takie liczące 30 osób. Są wśród nich i młodzi, i zaawansowani wiekiem. Tu nie ma żadnych barier wiekowych czy fizycznych. Każdy może się przyłączyć i tylko leń nie może ćwiczyć - zaznacza pani Marzena.

Wśród jej „podopiecznych” byli m.in. bytomscy tenisiści i triathloniści. Tę drugą dyscyplinę uprawia mąż pani Marzeny. Grzegorz Dworaczek w lipcu zeszłego roku reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Świata w Triathlonie na dystansie sprinterskim w Hamburgu. Musiał przepłynąć 750 m, pokonać 20 km na rowerze i przebiec 5 km. Pan Grzegorz ma też na koncie starty w maratonach biegowych oraz w Half Ironman. Swoją sportową karierę budował po pokonaniu ciężkich chorób.

- Nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa. Cały czas trenuję - powiedział nam Grzegorz Dworaczek.

 

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry