U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

💦🔥GASIMY PROBLEM SPRZED LAT Rekultywacja płonącej hałdy Wrzosy I w Pszów - profil miasta staje się faktem. Procedury są już na ostatniej prostej. Jeszcze w tym roku SRK ogłosi przetarg na roboty związane z ugaszeniem i kompleksową rekultywacją zwałowiska po Kompanii Węglowej. ✅Jedynym sposobem na skuteczne ugaszenie hałdy jest właśnie kompleksowa rekultywacja. 📑SRK złożyła w marcu 2024 roku wniosek o dofinansowanie tego zadania z Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej W czerwcu 2024 roku wniosek pozytywnie zaopiniował Wyższy Urząd Górniczy, co umożliwiło SRK w lutym 2025 roku zawarcie umowy o dofinansowanie z NFOŚiGW. 📋W połowie roku spółka otrzyma zaktualizowaną dokumentacją projektową, która umożliwi ogłoszenie przetargu na rekultywację hałdy Wrzosy I w Pszowie. 🚧🪏Prace powinny ruszyć w 2026 roku. ⚠️Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? 👉🏻Wejdź na naszą stronę internetową, gdzie przygotowaliśmy szczegółowy tekst o losach Hałdy Wrzosy❕ 2025-05-20 10:00:02

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

💬- Transformacja regionów pogórniczych to nie tylko przemiany i wyzwania w energetyce, ale przede wszystkim społeczne. Wymaga ona ścisłej współpracy – mówił prezes SRK Jarosław Wieszołek na wczorajszej konferencji „𝙊𝙙 𝙡𝙚𝙜𝙚𝙣𝙙𝙮 𝙥𝙧𝙯𝙚𝙢𝙮𝙨ł𝙪 𝙙𝙤 𝙣𝙖𝙟𝙣𝙤𝙬𝙤𝙘𝙯𝙚ś𝙣𝙞𝙚𝙟𝙨𝙯𝙮𝙘𝙝 𝙗𝙖𝙙𝙖ń 𝙙𝙡𝙖 𝙥𝙧𝙯𝙮𝙨𝙯ł𝙤ś𝙘𝙞”. ✅Spółka Restrukturyzacji Kopalń wzięła udział na zaproszenie w wydarzeniu na zaproszenie European Commission. Wydarzenie dotyczyło europejskiego węgla w transformacji. Gościem specjalnym była Minister Przemysłu prof. Marzena Czarnecka (Ministerstwo Przemysłu). 👉🏻Inicjatorami wydarzenia byli Europejska Agencja Wykonawcza ds. Badań Naukowych oraz Europejskie Stowarzyszenie Węgla Kamiennego i Brunatnego EUROCOAL, a organizatorem spotkania - Jastrzębska Spółka Węglowa. Polish presidency of the Council of the European Union EUROPE DIRECT Śląskie 2025-05-16 11:33:21

U nas na Facebooku..
zdjęcie do posta z facebooka

WĘGLOWA TRANSFORMACJA🔁 „𝙊𝙙 𝙡𝙚𝙜𝙚𝙣𝙙𝙮 𝙥𝙧𝙯𝙚𝙢𝙮𝙨ł𝙪 𝙙𝙤 𝙣𝙖𝙟𝙣𝙤𝙬𝙤𝙘𝙯𝙚ś𝙣𝙞𝙚𝙟𝙨𝙯𝙮𝙘𝙝 𝙗𝙖𝙙𝙖ń 𝙙𝙡𝙖 𝙥𝙧𝙯𝙮𝙨𝙯ł𝙤ś𝙘𝙞” to hasło konferencji dotyczącej europejskiego węgla w transformacji. 👉🏻SRK wzięła udział w wydarzeniu na zaproszenie Komisji Europejskiej European Commission. 🟢Prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń 𝐉𝐚𝐫𝐨𝐬ł𝐚𝐰 𝐖𝐢𝐞𝐬𝐳𝐨ł𝐞𝐤 wziął udział w specjalnym panelu dyskusyjnym na temat przyszłości zamykanych kopalń. ✅Przedstawił liczne osiągnięcia SRK w transformacji regionu oraz wpływ tego procesu na miejsca pracy. ➡️Uczestnicy poruszyli również temat nowych zielonych miejsc pracy. 🛜Więcej o konferencji przeczytacie na naszej stronie internetowej. Link w komentarzu. EUROPE DIRECT Śląskie Ministerstwo Przemysłu Polish presidency of the Council of the European Union 2025-05-15 15:37:08

JAK ZARZĄDZAĆ TRANSFORMACJĄ? | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/JAK ZARZĄDZAĆ TRANSFORMACJĄ?

JAK ZARZĄDZAĆ TRANSFORMACJĄ?

23 Maja 2025

Ważne rozmowy o przyszłości regionu. SRK, jako kluczowy podmiot w transformacji, dzieli się swoim doświadczeniem w procesach przemian. Wszystko w ramach warsztatów eksperckich Regionalnego Obserwatorium Procesu Transformacji 2.0.

 

Rola i znaczenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń w procesie transformacji regionu, strategia zarządzania nieruchomościami pogórniczymi, współpraca z gminami i trendy rozwojowe w poszczególnych podregionach węglowych. To tylko niektóre tematy obszernej dyskusji eksperckiej w ramach warsztatów organizowanych przez Regionalne Obserwatorium Procesu Transformacji w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. O szczegółach działalności SRK, a także wizji i szansach transformacji regionu mówił prezes SRK Jarosław Wieszołek.

- Spółka Restrukturyzacji Kopalń przyjęła dzisiaj dominującą pozycję, jeżeli chodzi o proces transformacji regionu. Jako donator terenów poprzemysłowych, pogórniczych staramy się je udostępnić zarówno przedsiębiorcom, jak i lokalnym samorządom. Realizujemy przedsięwzięcia, które mają przyczynić się do powstania odnawialnych źródeł energii, jak również do tworzenia nowych miejsc pracy. Te przedsięwzięcia są wspierane środkami z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji - zaznaczał Jarosław Wieszołek, prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Realizujemy konkretne działania w kierunku przemian. Skutecznie przejęliśmy rolę animatora dobrej transformacji. -  Naszym atutem jest 25-letnie doświadczenie, którego nie mają inni przedsiębiorcy górniczy - dodał.

Regionalne Obserwatorium Procesu Transformacji 2.0 (ROPT 2.0) to projekt finansowany z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Jego celem jest wsparcie i usprawnienie zarządzania procesem sprawiedliwej transformacji  w województwie śląskim, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień rynku pracy, dywersyfikacji działalności gospodarczej oraz potencjału terenów poprzemysłowych,  w tym pogórniczych. To już druga edycja tej inicjatywy. Ma niebagatelne znaczenie, bo wartość projektu to 11,4 mln zł, z czego pula UE Katowice wynosi 1,9 mln zł.

W projekcie, poza liderem - Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego - uczestniczy 7 partnerów: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Główny Instytut Górnictwa - PIB, Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa, PZZ KADRA, Związek Zawodowy Górników w Polsce, Polska Zielona Sieć i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry