Brak wpisów.

Hinduska delegacja w KWK Pokój i Głównym Instytucie Górnictwa | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/Hinduska delegacja w KWK Pokój i Głównym Instytucie Górnictwa

Hinduska delegacja w KWK Pokój i Głównym Instytucie Górnictwa

6 Września 2022

Grupa przedstawicieli indyjskiego Ministerstwa Węgla odwiedziła w poniedziałek, 5 września 2022 r. likwidowaną kopalnię „Pokój” w Rudzie Śląskiej. O sytuacji zakładu górniczego, który zakończył wydobycie, a jego teren przygotowywany jest dla kolejnych potencjalnych inwestorów informował gości dyrektor oddziału KKW „Pokój I - Pokój II” Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA, Andrzej Mikołaj. Po obejrzeniu otoczenia z wieży szybu „Wanda” o perspektywach i problemach górniczego miasta mówili  gościom, w trakcie swej prezentacji, przedstawiciele rudzkiego Urzędu Miejskiego.

Następnie delegacja udała się do Głównego Instytut Górnictwa, gdzie w spotkaniu z jej członkami uczestniczył wiceminister Aktywów Państwowych Piotr Pyzik, odpowiadając między innymi na pytania dotyczące rządowego Programu Sprawiedliwej Transformacji.

Przedstawiciel PGG, GIG-u i SRK opowiadali o problemach związanych z procesami restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego, dotyczących tak ekonomiki, jak też kwestii społecznych, w tym o sprawie zatrudnienia w miejscowościach, które przestają być górniczymi.  

Wizyta  odbywała się w ramach programu współpracy Polski z organizacjami World Bank Group  

Delegacja przy wieży szybu Wanda

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry