Fundacja Rodzin Górniczych apeluje o 1 procent | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/Media/Aktualności/Fundacja Rodzin Górniczych apeluje o 1 procent

Fundacja Rodzin Górniczych apeluje o 1 procent

6 Lutego 2021

Fundacja Rodzin Górniczych od 2004 roku jest organizacją pożytku publicznego i prowadzi akcję odpisów 1% podatku na rzecz działalności statutowej - pomocy poszkodowanym rodzinom górniczym.

Jesteśmy organizacją non-profit wykonującą trudne zadania społeczne polegające na niesieniu  pomocy osobom dotkniętym tragediami górniczymi, jak również zmagającymi się z problemami wykluczenia społecznego, niepełnosprawnościami, przewlekłymi chorobami, samotnością w starszym wieku. Zapewniamy naszym podopiecznym pomoc materialną na bieżące wydatki, leki, rehabilitacje, sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, jak również kształcenie dzieci i młodzieży.
 
Pomagaj z nami - Przekaż 1% - KRS 0000127003
Bezpłatny program do rozliczenia PIT udostępniamy na stronie >
https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000127003/  lub  https://fundacjafrg.pl/
 

Poniżej przedstawiamy inne możliwości rozliczenia dochodów:
I. Poprzez portal PODATKOWY GOV - tutaj po 15 lutego znajdziecie gotowy formularz rozliczenia, który możecie uzupełnić o przysługujące Wam ulgi i odliczenia oraz nr KRS organizacji pożytku publicznego - nasz KRS to: 0000127003
 https://www.podatki.gov.pl/

II. EMERYCI / RENCIŚCI, których rozlicza ZUS!!! - wypełniacie tylko jednostronicowy formularz PIT-OP, który uzupełniacie tylko o wasze dane i nr KRS organizacji pożytku publicznego - nasz KRS to: 0000127003
Formularz on-line dostępny jest na stronie Urzędu: https://www.podatki.gov.pl/pit/pit-op/ 
lub w wersji do wydrukowania i przesłania do Urzędu Skarbowego: formularz PIT-OP do druku.

Środki pozyskane ze zbiórki są bardzo ważne dla naszej Fundacji, ponieważ nie prowadzimy działalności gospodarczej. Finansowani jesteśmy ze składek i darowizn od firm i osób prywatnych oraz odliczeń 1% należnego podatku.
Jeśli chcecie pomóc potrzebującym osobom w ratowaniu ich zdrowia, umożliwieniu  zdobycia odpowiedniego wykształcenia czy w powrocie do życia w społeczeństwie po przebytej tragedii, przekażcie 1% podatku na Fundację Rodzin Górniczych.


Aby przekazać 1% na Fundację Rodzin Górniczych wystarczy wejść na stronę Fundacji https://fundacjafrg.pl lub bezpośrednio na stronę programu https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000127003/  gdzie dostępny jest bezpłatny program do rozliczania PIT, który automatycznie przekazuje 1% podatku na rzecz Fundacji Rodzin Górniczych lub jej podopiecznych.

Pomoc można przekazać na cele statutowe Fundacji lub na wybranego podopiecznego, któremu przekazane zostaną zebrane środki. Fundacja pomaga wielu dorosłym i dzieciom, którzy wymagają wsparcia w leczeniu, rehabilitacji czy też sfinansowaniu zabiegów medycznych nie objętych finansowaniem NFZ.

 

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry