Brak wpisów.

Komunikaty Zespołu Zarządzania Kryzysowego SRK SA | Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

Strona główna/COVID/Komunikaty Zespołu Zarządzania Kryzysowego SRK SA

Komunikaty Zespołu Zarządzania Kryzysowego SRK SA

26 Maja 2021

Komunikaty Zespołu Zarządzania Kryzysowego SRK SA

26 maja 2021

Ze względu na zmniejszająca się liczbę nowych zakażeń oraz luzowanie ograniczeń związanych z epidemią, Zarząd SRK SA podjął decyzję o zakończeniu możliwości wykonywania pracy w trybie zdalnym przez pracowników Spółki z ostatnim dniem maja 2021.

 

26 kwietnia 2021

Informacja KPRM

4 maja ruszy rejestracja na szczepienia w zakładach pracy. Na razie nie wskazujemy dokładnej daty pierwszych szczepień w tych placówek z uwagi na kolejne zmiany w dostawach. Producenci dostarczą do Polski o 1 mln 100 tys. szczepionek mniej niż wstępnie deklarowali. Mimo perturbacji, udaje się nam przyspieszać Narodowy Program Szczepień, choć opóźnienia w dostawach będą miały wpływ na cały proces szczepień.(...)

Konsekwencje mniejszych dostaw

O 1 mln 100 tys. mniej dawek szczepionek przeciw Covid-19 trafi do Polski. Niestety po raz kolejny producenci nie wywiązują się z obietnic i przekazują nam mniejsze ilości preparatu w stosunku do wcześniejszych deklaracji. Mniejsze dostawy odbiją się na realizacji Narodowego Programu Szczepień, choć rząd stara się aby konsekwencje nie były dotkliwe. - Zmniejszone dostawy będą miały wpływ na - mam nadzieję - nieduże opóźnienia w uruchamianiu kolejnych Punktów Szczepień Powszechnych. Prosimy samorządowców, którzy niecierpliwą się, o zrozumienie dla obecnej sytuacji oraz elastyczne podejście - powiedział Michał Dworczyk.

Całość: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/wkrotce-szczepienia-przeciw-covid-19-w-miejscach-pracy

+++

Szczepienia w SRK SA: https://srk.com.pl/main/covid/Szczepienia-dla-pracownikow-Spolki-Restrukturyzacji-Kopaln/idn:139

 

25 kwietnia

Przedłużenie możliwości pracy zdalnej w SRK SA

Szanowni Państwo,
działając w imieniu Zarządu SRK S.A. informujemy, że podjęta została decyzja o wydłużeniu okresu możliwości zlecania świadczenia pracy zdalnej do dnia 31.05.2021 r., uzasadnione jest to przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2.
Zespół Zarządzania Kryzysowego SRK SA

+++
Do 26 kwietnia w Polsce obowiązywały następujące obostrzenia:
- zamknięte szkoły, nauczanie zdalne, - zamknięte salony urody, zakłady kosmetyczne oraz fryzjerskie, - zamknięte teatry, kina, muzea, galerie sztuki, kasyna, - zamknięte baseny, sauny, solaria, - zamknięte centra i galerie handlowe (za wyjątkiem między innymi sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni), - zamknięte sklepy meblowe i budowlane powyżej dwóch tysięcy metrów kwadratowych, - limity w placówkach handlowych, na targach czy poczcie: 1 osoba na 15 metrów kwadratowych w sklepach do 100 metrów kwadratowych oraz 1 osoba na 20 metrów kwadratowych w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych, - limity w obiektach kultu religijnego: 1 osoba na 20 metrów kwadratowych przy zachowaniu odległości minimum 1,5 metra oraz obowiązku zakrywania ust i nosa.
W pięciu województwach, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza, wszystkie obostrzenia zostały utrzymane po 26 kwietnia. Chodzi o województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie.
W pozostałych 11 regionach - przekazał Niedzielski - od poniedziałku 26 kwietnia zostaną wykonane "dwa wyraźne kroki": - edukacja w klasach 1-3 szkół podstawowych będzie prowadzona w systemie hybrydowym; - otwarcie salonów urody, zakładów fryzjerskich i zakładów kosmetycznych.

 

7 kwietnia 2021
Przedłużenie ograniczeń do 18 kwietnia 2021


W środę, 7 kwietnia br. zakomunikowano, że ograniczenia wprowadzone 27 marca br. zostają przedłużone do 18 kwietnia 2021. Oto ich lista:
* Sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. zostaną zamknięte. Hurtownie i składy budowlane będą otwarte
* W kościołach i placówkach handlowych pow. 100 m kw. będzie obowiązywał limit jednej osoby na 20 m kw. zamiast dotychczasowych 15 m kw.
* Zamknięte zostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne
* Przedszkola i żłobki zostaną zamknięte dla wszystkich z wyjątkiem dzieci służb medycznych i mundurowych
* Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do uprawiania sportu zawodowego
Wcześniej obowiązywały też obostrzenia dotyczące:
* Zamknięte są hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych
* Zamknięte są kina, teatry, muzea i galerie sztuki
* Zamknięte są sklepy w centrach handlowych z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych
* Zamknięte są sauny, solaria i kasyna
* Zamknięte są siłownie i kluby fitness
* Wszystkie szkoły działają w trybie zdalnym

  

02.04.2021

Ankieta w sprawie szczepienia w zakładzie pracy

Rząd zapowiedział wydanie po Wielkanocy szczegółowych informacji dotyczących możliwości przeprowadzania szczepień w zakładach pracy. Przygotowując się do tego SRK SA zbiera informacji pozwalające określić potencjalną ilośc zainteresowanych skorzystaniem z takiego rozwiązania. 

Z tego powodu do oddziałów Spółki rozesłana została ankieta dla pracowników:

Czy chcielibyście Państwo mieć możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 na terenie naszej Spółki?

Odpowiedź na pytanie w tej krótkiej anonimowej ankiecie pomoże nam zorganizować punkty szczepienia: określić wielkość potrzeb i  zestawić je z wymaganiami, jakie winny spełniać przedsiębiorstwa, by mogły przyłączyć się do programu masowych szczepień. 

Wypełnienie ankiety zajmie Państwu nie więcej niż 2 minuty (ankieta w załączniku).

 Wypełnioną ankietę proszę zostawić w sekretariacie oddziału, w Biurze Zarządu złożyć do urny znajdującej się przy wejściu do budynku.

W przypadku wykonywania pracy w formie zdalnej osoba zainteresowana może wysłać zwrotnie maila z wypełnioną ankietą, jednak w tym przypadku ankieta nie będzie anonimowa.

+++

ANONIMOWA ANKIETA DLA PRACOWNIKÓW SPÓŁKI RESTRUKTURYZACJI KOPALŃ S.A.

Szanowni Państwo,

zwracamy się z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej zgłoszenia akcesu zaszczepienia się przeciwko wirusowi COVID-19, w której  prosimy o zaznaczenie tylko jednej odpowiedzi.

 Czy Pan/Pani jest zainteresowany/a szczepieniem przeciw COVID-19, które byłoby organizowane przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń S.A.?

Instrukcja: proszę zakreślić wybraną przez Pana/Panią odpowiedź.

 • TAK
 • NIE                                                                                  

Dziekujemy za udział w ankiecie

Zespół Zarzadzania Kryzysowego SRK S.A.

+++

30.03.2021

Kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski

Wszyscy podróżni, niezależnie od środku transportu, obejmowani kwarantanną. Nowe przepisy dzielą podróżnych na dwie grupy w zależności od kierunku podróży.
Przyjeżdżający do Polski z krajów strefy Schengen: uzyskają zwolnienie z kwarantanny, jeśli okażą negatywny wynik testu na koronawirusa - PCR lub antygenowego, wykonanego do 48 godzin przed przyjazdem.
Przyjeżdżający do Polski spoza strefy Schengen: są automatycznie i bez wyjątku obejmowani kwarantanną.

Co jednak istotne, osoby z obu grup będą mogły zdjąć nałożoną na nich po przyjeździe do Polski kwarantannę.
"Tą kwarantannę można zdjąć, jeżeli wykona się w Polsce test i będzie on miał wynik negatywny" - wyjaśniał wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
więcej:  https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-kwarantanna-po-przyjezdzie-do-polski-od-dzisiaj-nowe-zasady,nId,5138550

+++

25.03.2021

Kursy, szkolenia i testy

W związku z zmianami w przepisach i zaleceniach dotyczących zwalczania i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 oraz zaostrzenia zasad bezpieczeństwa wszystkie szkolenia i kursy mogą odbywać się zdalnie  do 09.04.2021 r.

Informujemy również, że testy wykrywające COVID-19 u pracowników Spółki powracających z izolacji nie będą wykonywane przez pracodawcę. Wynika to z regulacji Ministerstwa Zdrowia, które stwierdza że w przypadku izolacji szpitalnej i w izolatorium o zakończeniu izolacji decyduje lekarz sprawujący opiekę nad pacjentem. Jej zakończenie nie może nastąpić wcześniej niż po 13 dniach od dnia wystąpienia objawów, a ostatnie 3 dni muszą być bez objawów choroby. Osoba powracająca z izolacji po zachorowania na COVID-19 jest ozdrowieńcem i nadal posiada przeciwciała powodując dodatni wynik testu. Ozdrowieńcy w przypadku kontaktu z osobą zakażoną nie podlegają kwarantannie.
Spółka w dalszym ciągu wysyła pracowników na wykonanie testu w wypadku powrotu z kwarantanny lub podejrzenia kontaktu z osobą zakażoną.

+++

Nowe zasady bezpieczeństwa od 27 marca do 9 kwietnia 2021

Handel
* Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte.
* Centra i galerie handlowe - tak jak obecnie - pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.
Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób:  
* 1 osoba na 15 m2 - w sklepach do 100 m2,
* 1 osoba na 20 m2  - w sklepach powyżej 100 m2.
Kult religijny
Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób - na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.
Salony fryzjerskie i kosmetyczne
Od 27 marca zakaz działalności obejmie także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce.
Żłobki i przedszkola tylko dla medyków i służb
Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola.  Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).
Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.
Sport - tylko zawodowy
Działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.
W Święta Wielkanocne zostańmy w domu
Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia naszej aktywności społecznej - także podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. W okresie świąt powinniśmy więc ograniczyć nasze kontakty wyłącznie do najbliższych domowników, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych.
Dbajmy o siebie i swoją rodzinę.
Praca zdalna - wszędzie tam, gdzie możliwe
W całym kraju zalecamy także pracę on-line - wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Pamiętaj o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym wietrzeniu pomieszczeń. Jeśli masz telefon komórkowy, poproś bliskich o zainstalowanie aplikacji STOP COVID ProtegoSafe, która powiadomi o możliwym kontakcie z osobą zarażoną.
Pozostałe ograniczenia - bez zmian
Pozostałe zasady bezpieczeństwa nadal obowiązują:
* Edukacja - uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego, uczą się zdalnie.
* Hotele - obiekty pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy - katalog wszystkich wyjątków znajduje się w rozporządzeniu).
* Kultura - wciąż zamknięte będą teatry, kina, muzea i galerie sztuki.
* Sport - zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

Zespół Zarządzania Kryzysowego SRK SA

 

24.03.2021

Szanowni Państwo,

epidemia trwa już ponad rok i kiedy myśleliśmy, że najgorsze za nami, w Polskę uderzyła trzecia fala epidemii. Potwierdzają to dane statystyczne - od kilkunastu dni lawinowo przybywa nowych przypadków COVID-19, a dzisiaj padł nowy rekord zakażeń. Tak źle jeszcze nie było, ostatni rekord liczby zakażeń padł w listopadzie 2020 r.
Przypominamy wszystkim dyrektorom oraz kierownikom komórek organizacyjnych SRK S.A. o możliwości skierowania pracowników, którzy mogą realizować swoje obowiązki poza miejscem pracy, do jej zdalnego wykonywania.
Organizacja i sposób sprawnego funkcjonowania Spółki winna zabezpieczać bezpieczeństwo działania naszego przedsiębiorstwa ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia pracowników.  Przebywanie większych grup pracowników w jednym miejscu, biurze, pomieszczeniu może docelowo wyłączyć całą komórkę organizacyjną. Takie zdarzenie pociąga za sobą znacznie gorsze skutki w całym procesie funkcjonowania Spółki.
Polecenie to nie dotyczy osób biorących udział i mających bezpośredni związek z łańcuchem technologicznym pracy Spółki.

 

23.03.2021

Szanowni Państwo,
działając w imieniu Zarządu SRK S.A. informujemy, że podjęta została decyzja o wydłużeniu okresu możliwości zlecania świadczenia pracy zdalnej do dnia 30.04.2021 r., uzasadnione jest to przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2.

 • Jednocześnie po raz kolejny przypominamy, że należy:
  - często myć ręce oraz używać środków dezynfekujących; w sklepach, miejscach publicznych gdzie sięgamy po różne produkty, przedmioty - dobrze jest używać rękawiczek jednorazowych,
  - przecierać płynami do dezynfekcji powierzchnie płaskie, klamki, kierownicę i drążek biegów w aucie,
  - zachować bezpieczną (min. 1,5 metra) od osób kaszlących, kichających,
  - kaszląc, kichając samemu zakrywać nos i usta wewnętrzną stroną łokcia, lub chusteczkami używanymi tylko jednorazowo i wyrzucanymi zaraz po użyciu,
  - stosować maskę na twarz (usta, nos).
 • Uwaga: większość maseczek częściowo zapobiega przenoszeniu wirusów z osób  używających je na inne osoby, lecz same w sobie nie chronią przed wirusem SARS-CoV-2; nie dają też pełnej ochrony przed wirusami osób noszących je. 

 Zespół Zarządzania Kryzysowego SRK SA

 

Przetargi i zamówienia nieruchomości, maszyny, złom, urządzenia i pozostałe.
Sprzedaż
Nieruchomości
Oferty nieruchomości, przetargi.
Administracja
Zasobów
Mieszkaniowych
Strefa Klienta, sprzedaż i najem, mapa ofert.
do góry